Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Malezja zamierza zainwestować ponad 100 mld USD w przemysł półprzewodników

Malezja zamierza zainwestować co najmniej 500 miliardów ringgitów (107 miliardów dolarów) w swój przemysł półprzewodników, powiedział we wtorek premier Anwar Ibrahim. Kraj Azji Południowo-Wschodniej chce stać się globalnym centrum produkcyjnym.

Malezja jest głównym graczem w branży półprzewodników, odpowiadającym za 13% światowych testów i pakowania. W ostatnich latach przyciągnął wielomiliardowe inwestycje wiodących firm, w tym Intel i Infineon.

Anwar powiedział, że poszukiwane inwestycje będą dotyczyć projektowania układów scalonych, zaawansowanego pakowania i sprzętu do produkcji chipów półprzewodnikowych.
Malezja chce również utworzyć co najmniej 10 lokalnych firm zajmujących się projektowaniem i zaawansowanym pakowaniem chipów półprzewodnikowych, o przychodach od 210 mln USD do 1 mld USD, powiedział Anwar w przemówieniu na imprezie branżowej.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej przeznaczy 5,3 mld USD na wsparcie fiskalne, aby osiągnąć te cele, dodał, mówiąc, że dalsze szczegóły zostaną ogłoszone później.

„Mamy dużą zdolność do dywersyfikacji i przesunięcia się wyżej w łańcuchu wartości… aby przejść do jeszcze bardziej zaawansowanej produkcji, projektowania półprzewodników i zaawansowanych opakowań” – powiedział Anwar.

22 kwietnia Anwar stwierdził, że Malezja planuje zbudować największy w Azji Południowo-Wschodniej park do projektowania układów scalonych i zaoferuje zachęty, w tym ulgi podatkowe, dotacje i zwolnienie z opłat wizowych, aby przyciągnąć globalne firmy technologiczne i inwestorów.

Malezja jest postrzegana jako dobrze przygotowana do dalszego prowadzenia działalności w sektorze półprzewodników, ponieważ chińskie firmy zajmujące się układami scalonymi dywersyfikują swoje potrzeby montażowe poza Chinami.

Chińska firma Xfusion, dawna jednostka Huawei, poinformowała we wrześniu ubiegłego roku, że będzie współpracować z malezyjską firmą NationGate w zakresie produkcji serwerów GPU – serwerów zaprojektowanych dla centrów danych i wykorzystywanych w sztucznej inteligencji (AI) i wysokowydajnych obliczeniach.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE