Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Lite-On Technology chce wejść na rynek rozwiązań 5G. Tajwańska firma nie zdradza dokładnych planów, ale szykuje już rozbudowę jednej z fabryk.

Wszyscy chcą się załapać na moment przejścia świata w erę łączności 5G. Jest to niby oczywiste, ale w praktyce bywa zaskakujące – np. wtedy, gdy podobne deklaracje składają firmy dotychczas zupełnie niezwiązane z branżą telekomunikacyjną.

Gdyby zapytać polskich użytkowników, z czym kojarzy im się nazwa Lite-On, to zapewne zdecydowana większość powiedziałaby o napędach optycznych, które to, w czasach świetności standardu DVD, rzeczywiście brylowały w polskich sklepach m.in. w wyniku niewysokiej ceny. Część mogłaby wskazać jeszcze na nośniki SSD. Bardziej obeznani z meandrami produkcji komputerów wymieniliby jeszcze inne elementy, które tajwański producent wytwarza na potrzeby wielkich firm o znacznie bardziej znanych markach. Ale łączność 5G?

Tymczasem władze Lite-On Technology zadecydowały, że chcą dołączyć do grona producentów sprzętu infrastrukturalnego 5G. Nie chodzi przy tym (prawdopodobnie) o same anteny – w tym tajwański producent nie ma zupełnie doświadczenia. Prawdopodobnie władze firmy mają na myśli centra sterujące i infrastrukturę węzłową. Tyle tylko, że na tym polu są już tacy giganci jak Huawei, Ericsson, Nokia czy ZTE. Podstawą rozwiązań Lite-On Technology dla 5G mają być elementy elektroniczne opracowane przez amerykański Broadcom. To dosyć naturalne partnerstwo, jako, że kalifornijska firma nie posiada własnych fabryk, ale odpowiednią technologię. Lite-On natomiast ma dokładnie odwrotną sytuację.

Władze firmy wykraczają jednakże poza same deklaracje. Trwa rozbudowa fabryki producenta w Kaohsiung (Tajwan), która ma być ukończona w pierwszym półroczu 2020 roku. Jej zadania mają skupiać się właśnie na urządzeniach na potrzeby 5G, IoT oraz łączności radiowej. Czy tajwański producent ma prawo zaistnieć na rynku sprzętu infrastrukturalnego dla 5G? Łatwo nie będzie, ale to niewykluczone. W końcu w miejscach, w których ze względów politycznych nie będą mogły być wdrożone urządzenia chińskich producentów, konkurencja będzie ograniczona. A to pozostawia pole do działania Tajwańczykom.

https://itreseller.com.pl/itrnewhuawei-otwiera-w-londynie-swoj-osrodek-5g-innovation-experience-centre-chinski-gigant-chce-promowac-rozwoj-biznesu-z-wykorzystaniem-5g/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE