Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Lenovo zaprezentowało nową generację laptopów Yoga, nowe modele prezentują się nadzwyczaj elegancko.

To jest jedna z tych serii komputerów mobilnych, które bardzo silnie wpłynęły na rynek maszyn konsumenckich klasy premium. Nowe modele z serii Lenovo Yoga wykorzystują nowe podzespoły Intela i AMD, a przy tym prezentują się nadzwyczaj elegancko. 

 

Życie hybrydowe to nowa norma, która zainspirowała rozwój nowej generacji urządzeń Lenovo Yoga. Naszym celem jest umożliwienie większej liczbie osób „po prostu być sobą” – konsumowania, tworzenia i współpracy na własnych warunkach” — powiedział Ouyang Jun, wiceprezes Lenovo i dyrektor generalny segmentu Consumer Business w Intelligent Devices Group – „Zaprojektowaliśmy i opracowaliśmy nowe komputery Yoga PC z inteligentniejszymi funkcjami i jeszcze lepszymi wrażeniami użytkownika, aby pomóc im realizować swoje ambicje, relaksować się i wykonywać zadania na swój własny sposób”.

 

Lenovo ma długie doświadczenie w konstruowaniu interesujących laptopów – a seria Yoga, wiele lat temu, była jedną z najbardziej innowacyjnych pod względem formy. Dziś nieco do laptopów 2 w 1 przywykliśmy, ale kolejne Yogi są nadal w absolutnej czołówce komputerów konwertowalnych. Dziś jednak seria ta obejmuje wiele więcej urządzeń: od klasycznych w formie laptopów, przez modele 2 w 1, po modele stacjonarne. Co znajdziemy wśród nowości Lenovo Yoga?

 

Lenovo Yoga Slim

Nowa linia Lenovo Yoga Slim to modele supersmukłe, stworzone z myślą o najwyższej jakości, a przy tym nie rezygnujące z dużej wydajności. Korzystają z nowego zestawu funkcji Lenovo X Power, które zapewniają usprawnienie w obszarze wydajności. Korzystają także z Lenovo AI Engine+. Wydajność tego rozwiązania opartego o AI zapewnia możliwość skutecznego przewidywania zapotrzebowania użytkownika na energię na podstawie tego, co robi, podczas gdy Lenovo Intelligent Sense i Integrated Security, będące również częścią Lenovo A.I. Engine+, pomagają w bezproblemowej, bezpiecznej pracy i rozrywce na komputerach Yoga.

Nowe urządzenia Yoga Slim i modele konwertowalne siódmej generacji są standardowo objęte usługą Lenovo CO2 Offset Service w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ta usługa uwzględnia średnią emisję dwutlenku węgla związaną z danym urządzeniem, od produkcji przez wysyłkę, aż po średni cykl życia (do 5 lat). oraz wspiera sprawdzone projekty Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie zmian klimatycznych.

 

Lenovo Yoga Slim 9i to topowy model nowej sub-serii. Silnym punktem jego specyfikacji jest 14-calowy ekran dotykowy OLED PureSight 16:10 o rozdzielczości do 4K, Został on certyfikowany przez Vesa (HDR True Black 500) i może wyświetlać ponad miliard kolorów w jednym pikselu, pokrywając pełną gamę kolorów DCI-P3. Mocnym punktem ma być nie tylko obraz, ale i dźwięk, w tym przypadku generowany przez cztery głośniki Bowers & Wilkins.

W środku znajdziemy oczywiście technologię Intela, z procesorami Core 12. generacji na czele. Yoga Slim 9i  posiada także Lenovo A.I. Core 2.0, co zapewnia lepszą wydajność obsługiwaną przez sztuczną inteligencję i bardziej inteligentne zabezpieczenia, które obejmują szyfrowanie na poziomie sprzętowym zaprojektowane w celu ochrony urządzenia przed atakami root i ransomware. W zależności od wykonywanego zadania i obciążenia systemu, sztuczna inteligencja może również dynamicznie dostosowywać prędkość obrotów wentylatora i wydajność sprzętu, aby zoptymalizować działanie komputera.

 

Yoga Slim 7i Pro X i Yoga Slim 7 Pro X to dwa bliźniacze modele, w których Lenovo postawilo przede wszystkim na wydajność. Oba 14-calowe laptopy wyposażone są w procesory nowej generacji odpowiednio Intela (12 gen. Core 45W, klasy H) i AMD, do 32 GB pamięci RAM LPDDR5, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3050 do laptopów ze zgodnością z NVIDIA Studio. Korzystają przy tym z technologii Lenovo X Power, która oferuje specjalne ustawienia do różnych scenariuszy codziennej pracy użytkowania. Mimo dużej mocy obliczeniowej, obie Yogi Slim pozostają lekkie – poniżej 1,6 kg.

Oba modele mogą pochwalić się ekranami Lenovo PureSight o rozdzielczości 3K i częstotliwości odświeżania 120 Hz, z opcjonalnym sterowaniem dotykowym, z dokładną paletą kolorów i bogatszymi odcieniami. Ekran jest skalibrowany sprzętowo, zapewnia 100-procentowe pokrycie palety sRGB, a także posiada certyfikat TÜV Hardware Blue Light, który pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu.

 

Yoga Slim 7i Carbon to natomiast przedstawiciel klasy superlekkiej. Wydajność wprawdzie pozostaje tu istotna, ale nie aż tak jak rewelacyjnie niska masa. Ten 13-calowy laptop waży poniżej 1 kg i może pochwalić się obudową o grubości ledwie 14,8 mm w najcieńszym miejscu. Konstrukcję tego laptopa przygotowano z myślą o użytkowaniu mobilnym, stąd z połączenie wytrzymałości ze sprężystością obudowy, dzięki zastosowaniu stopu magnezu klasy lotniczej wzmocnionego wielowarstwowym włóknem węglowym. Na rynek trafią trzy wersje kolorystyczne, każda z nich dwubarwna.

Yoga Slim 7i Carbon opiera się na platformie Intel Evo, z procesorami Intel Core 12. generacji (serii P). Został wyposażony m.in. w ulepszoną samoregulację prędkości wentylatorów i wydajności w celu dostosowania do potrzeb użytkownika w zakresie zasilania i baterii. Opcjonalnie może być wyposażony w ekran dotykowy Lenovo PureSight o rozdzielczości 2,5K ze 100% pokryciem przestrzeni kolorów sRGB Ekran ma także certyfikat TÜV Hardware Low Blue Light, który gwarantuje mniejsze zmęczenie oczu.

 

Yoga Slim 7 Pro i Yoga Slim 7i Pro to konstrukcje większe, bardziej nastawione na wydajność. To tak naprawdę cztery modele, bowiem występować będą z procesorami Intela i AMD, w wersji 14 i 16-calowej. Różnice w wielkości determinować będą także niektóre opcje dotyczące podzespołów i dostępne kolory.

14-calowy Yoga Slim 7 Pro:

Mniejsze, 14-calowe Yoga Slim 7/7i Pro bazują na aluminiowej obudowie w kolorze Storm Grey lub Cloud Grey i są wyposażone w nowe procesory Intel Core lub AMD Ryzen 6000. Do tego, dzięki układowi graficznemu NVIDIA GeForce RTX 3050 dysponują sensowną wydajnością graficzną. Silnym punktem jest natomiast ekran: OLED Lenovo PureSight, opcjonalnie ze 100-procentowym pokryciem przestrzeni kolorów sRGB.

16-calowy Yoga Slim 7 Pro:

Większe, 16-calowe Yoga Slim 7/7i Pro pojawią się w kolorze Storm Grey. Tu także znajdziemy w środku nowoczesne CPU Intela (w 7i) lub AMD (w 7). Mocniejszy jest natomiast nacisk na grafikę – układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti zgodny z NVIDIA Studio w Yoga Slim 7 Pro lub Intel Arc A370M w modelu Yoga Slim 7i Pro. Ekran 2.5K IPS z częstotliwością odświeżania do 165 Hz to także wyraźna zaleta nowych konstrukcji Lenovo. Wszystkie laptopy Yoga Slim 7 Pro i Yoga Slim 7i Pro są wyposażone w inteligentne funkcje, takie jak Smart Performance, które mogą dynamicznie dostosowywać moc i czas pracy baterii, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z doskonałej wydajności w domu lub w podróży.

 

Lenovo Yoga 7 2022

Odświeżona, znakomita “siódemka”, czyli Lenovo Yoga 7 ma teraz jeszcze mocniejsze podzespoły, a przy tym nadal pozostaje świetnym komputerem 2 w 1. Dzięki wydajnym procesorom AMD Ryzen 6000, z całkiem silnym iGPU, dysponuje przy tym niezłym potencjałem dla rozrywki. Model ten wyposażono w ekran dotykowy OLED 16:10 o rozdzielczości 2,8K, z technologią Dolby Vision, która zapewnia realistyczne kolory, bogatsze szczegóły i sprzętową funkcję słabszej emisji niebieskiego światła. Yoga 7 jest wyposażona także w dźwięk Dolby Atmos generujący efekty przestrzenne na czterech wbudowanych głośnikach.

Yoga 7 pozostaje konstrukcją uniwersalną i mobilną. Komputer ten ma silną baterię, a przy tym zdolną do szybkiego ładowania dzięki technologii Rapid Charge Express. Pozostała oczywiście obsługa piórka Lenovo Active Pen.

 

Lenovo Yoga AIO 7

Yoga to teraz także komputer typu All-in-one. Nowy Yoga AIO 7 został wyposażony w 27-calowy wyświetlacz 4K IPS z wąską ramką i 95-procentowym pokryciem DCI-P3. Bez problemu obraca się o 90 stopni, podnosi i przechyla, aby zapewnić więcej kątów widzenia — wystarczy, że delikatnie popchniesz dłonią lub palcem – resztę zrobi elastyczna konstrukcja zawiasu. Wewnątrz znajdziemy CPU AMD Ryzen 6000 (AMD Ryzen 7 6800H lub Ryzen 5 6600H) i kartę graficzną AMD Radeon RX 6600M. Może również służyć jako solidny system rozrywki domowej z dwoma głośnikami JBL 5W.

Yoga AIO 7 ma także interesującą funkcję współpracy ze smartfonami – można w prosty sposób połączyć je z komputerem, bezprzewodowo, aby oglądać filmy, przewijać zdjęcia lub przeglądać media społecznościowe na dużym, 27-calowym wyświetlaczu — obracanym w poziomie lub w pionie. Z Yoga AIO 7 można też skorzystać jak z monitora – podłączając np. laptopa za pomocą portu USB-C.

 

Trzech na pięciu dyrektorów IT zastąpiłoby połowę lub więcej swoich obecnych technologii, gdyby tylko dano im taką możliwość, wynika z badania Lenovo.

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE