Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Lenovo inwestuje ponad 600 mln USD w firmy z sektora ICT.

Lenovo kupiło udziały o wartości 614 mln USD w pochodzącej z Hongkongu firmie telekomunikacyjnej PCCW Ltd. Po co producentowi komputerów firma z obszaru telekomunikacji?

Lenovo to największy na świecie producent komputerów osobistych. Gdy firma tego pokroju idzie na zakupy, to pojawiają się poważne liczby. Tak jest i tym razem, bo Lenovo poinformowało, że kupi 80% udziałów w Digital Era Enterprises i 20% udziałów w PCCW Network Services – firmach należących do jednej grupy holdingowej zajmującej się dostarczaniem rozwiązań technologicznych m.in. dla sektora publicznego w Hongkongu.

Zakup firm telekomunikacyjnych firma tłumaczy potrzebą dywersyfikacji działalności, co jest istotne dla długoterminowego rozwoju:

 

„Transakcja umożliwia firmie rozszerzenie jej możliwości w zakresie usług IT, pakietu oferowanych usług, a także geograficznego i pionowego zasięgu klientów i partnerów” – podaje Lenovo w swoim komunikacie.

 

Lenovo zapłaci PCCW 513,6 mln USD w gotówce i wyemituje 86,4 mln nowych akcji. PCCW, kontrolowane przez potentata z Hongkongu, Richarda Li, przewiduje zysk w wysokości 100 milionów dolarów, dodając, że wykorzysta wpływy m.in. na inwestycje w obszary wzrostu i spłatę zadłużenia.

Lenovo ma ostatnio dobrą passę. Firma zanotowała znaczący wzrost przychodów w maju i konsekwentnie od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu wśród producentów komputerów. Inwestycja nadwyżek w inne sektory wydaje się więc dobrym pomysłem.

 

Lenovo oficjalnie otworzyło swój pierwszy wewnętrzny zakład produkcyjny w Europie.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE