Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Który z operatorów telefonii komórkowej w Polsce zapewnia najszybszy internet LTE? Nowe badanie.

Szybkość mobilnego połączenia internetowego zyskuje na znaczeniu, w miarę jak coraz bardziej uzależniamy się od multimediów z sieci. 5G w Polsce to wciąż w dużej mierze pieść przyszłości, za to pokrycie sieci 4G/LTE w kraju jest bardzo dobre. Który z operatorów telefonii komórkowej zapewnia najszybszą sieć LTE?

W Polsce mamy ugruntowaną sytuację na rynku telefonii komórkowej, a wszyscy czterej główni operatorzy chętnie podają, że “ich” dostęp do internetu jest najszybszy. Oczywiście, by to realnie stwierdzić, są potrzebne badania przeprowadzane w wielu różnych lokalizacjach. Takie właśnie przeprowadza serwis rfbenchmark. Najnowsze badanie przeprowadzone w marcu wskazuje, że określenie wprost kto jest “najszybszy” nie jest łatwe. Nietrudno natomiast zauważyć, kto jest najwolniejszy.

Autorzy raportu podają, że w marcu zaobserwowano wyraźny wzrost liczby wykonanych pomiarów prędkości – było ich o ponad 100 000 więcej, co jest niebagatelną liczbą, biorąc pod uwagę, że cały raport powstał w oparciu o 276 723 pomiarów. Jest to prawdopodobnie efekt napływu do Polski nowych użytkowników telefonii komórkowej, czyli uchodźców z objętej rosyjską agresją Ukrainy. Większość pomiarów (ponad 95%) wykonano przy użyciu technologii LTE.

Rfbenchmark mierzy zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania danych, oraz średni ping. Na szczycie listy znalazł się T-Mobilne ze średnią szybkością pobierania danych 38,3 Mb/s. Na drugim miejscu znalazł się Orange (37,1 Mb/s), następnie Play (31,1 Mb/s) i Plus (27,1 Mb/s). Szybkość wysyłania danych okazała się być domeną sieci Play (19,9 Mb/s). Miejsce drugie miało Orange (19,4 Mb/s), trzecie T-Mobile (17,7 Mb/s), a czwarte Plus (18,8 Mb/s). Orange to natomiast sieć z najniższym pingiem (30,3 ms). Nieco ustępują jej T-Mobile (32,5 ms), Play (34,6 ms) i Plus (36,8 ms).

Reasumując: najszybsze pobieranie danych zapewni nam T-Mobile, najprędzej zuploadujemy do sieci pliki dzięki Play, a Orange zapewnia usługę z najniższym pingiem. I tak – tylko jeden z operatorów nie znalazł się ani razu na szczycie pomiarów. Ba, to właśnie Plus za każdym razem wypadał najsłabiej.

Badanie jest przeprowadzane poprzez aplikację mobilną (zarówno na iOS, jak i Androida) i można dołączyć do badających po prostu instalując ją na smartfonie.

 

Acer zawiesza swoją działalność w Rosji. Tak, dopiero teraz.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE