Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Koszt wykluczenia Huawei wyniósłby dziesiątki miliardów” – mówi w programie “Liderzy branży” IT Reseller TV Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji w Huawei.

Z Ryszardem Hordyńskim, Dyrektorem ds. Strategii i Komunikacji w firmie Huawei rozmawiamy m.in. o temacie wdrożeń łączności 5G i znaczeniu firmy Huawei dla polskiej i europejskiej gospodarki. 

 

Firma Huawei jest oczywiście znana większości użytkowników ze świetnych smartfonów, smartwatchy i tabletów, a przez ostatnie kilka lat także znakomicie wykonanych laptopów. Jednakże core biznesu Huawei to rozwiązania infrastrukturalne. I to właśnie w tej tematyce pozostajemy podczas rozmowy z Ryszardem Horodyńskim, Dyrektorem ds. Strategii i Komunikacji w firmie Huawei.

 

Łączność 5G to oczywiście dominujący temat rozmowy, bo Huawei, jako dostawca sprzętu infrastrukturalnego jest na celowniku Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. Koszt wykluczenia producenta, co może być efektem KSC, będzie olbrzymi. Zdaniem Ryszarda Hordyńskiego, ale i kilku firm analitycznych, koszty dla operatorów wyniosłyby dziesiątki miliardów złotych.

 

 

Krajowy System Cyberbezpieczeństwa to temat, który budzi wiele kontrowersji. Krytycznie wypowiadał się już o nim Rafał Jaczyński z Huawei, w naszej zeszłotygodniowej rozmowie. Ryszard Hordyński w IT Reseller TV powiedział: “Do projektu zgłoszono setki uwag. Następna wersja pojawiła się w styczniu i nie uwzględnia większości tych uwag (…) Wydaje się, że dobrym pomysłem byłoby uruchomić ponowne konsultacje publiczne. (…) W ramach dyskusji geopolitycznych, społecznych, politycznych i ekonomicznych, wydaje się, że głos ekonomiczny jest tu najmniej brany pod uwagę.”

 

Huawei prowadzi też wiele działań zaangażowanych społecznie. “Dzięki technologii Huawei możemy przejść przez wystawę w Muzeum Narodowym. To jest odpowiedź na obecną sytuację oraz wykluczenie osób niepełnosprawnych” (…) W zeszłym roku w ramach 1% PIT zachęciliśmy naszych pracowników do przekazania jednego procenta do kilku fundacji, m.in. TOPR.”. Huawei wspiera także polską edukację, o czym można przeczytać więcej tutaj:

 

https://itreseller.com.pl/itrnewnowy-wymiar-studiowania-huawei-polska-i-akademia-leona-kozminskiego-zaciesniaja-wspolprace/

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE