Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Konferencja GTDC Summit 2018 dla regionu EMEA – Spotkanie regionalnych liderów dystrybucji IT i ponad 50 dostawców technologicznych – Rosnące znaczenie partnerstw biznesowych w dystrybucji IT.

Dziś dobiega końca konferencja GTDC Summit 2018 dla regionu EMEA, najważniejsze europejskie spotkanie liderów dystrybucji IT, partnerów, producentów i dostawców technologicznych. W tym dwudniowym wydarzeniu, organizowanym co roku przez Global Technology Distribution Council (GTDC), międzynarodową organizację reprezentującą czołowych dystrybutorów IT, wzięło udział blisko 200 uczestników.

 

Tematyka tegorocznej edycji GTDC Summit skupiła się wokół najnowszych trendów i innowacji technologicznych, wyzwań jakie czekają dystrybutorów IT wraz ze zmieniającym się rynkiem i postępującą cyfryzacją, a także tworzeniu nowych partnerstw dystrybucyjnych.

 

Na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy aż 600 nowych dostawców zawarło umowy dystrybucyjne z GTDC, a na rynku pojawiły się setki nowych rozwiązań. Zapotrzebowanie na kompleksowe, złożone i pochodzące od wielu dostawców usługi nigdy nie było większe. Transformacja cyfrowa, której udziałem są wszystkie sektory rynkowe sprawiła, że rola dystrybutorów IT ewoluowała m.in. w zakresie wsparcia rozwoju biznesu partnerów na wybranych przez nich rynkach. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie byłem świadkiem bardziej ekscytującego i dynamicznego czasu w historii dystrybucji IT – powiedział Tim Curran, CEO GTDC.

 

Sprzedaż w Europie rośnie

Europejski rynek także nabiera tempa, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach sprzedażowych dystrybutorów w pierwszych miesiącach tego roku. Największy wpływ na to ma powiększająca się gama nowych usług oferowanych przez dostawców. Ponadto, dystrybutorzy wspierają dzisiaj dostawców rozwiązań i producentów na przestrzeni całego cyklu życia danej technologii czy usługi, od fazy uruchomienia, przez użytkowanie, po dojrzałość czy proces aktualizacyjny.

 

To właśnie usługi z wartością dodaną definiują dziś dystrybucję, nie samo dostarczenie danego zamówienia pod określoną lokalizację. Dystrybucja zyskuje na popularności we wszystkich segmentach rynku, w tym w chmurze, a dystrybutorzy przewidują przekroczenie 34 mln EUR ze sprzedaży do 2020 roku. Jesteśmy zachwyceni trendami, które obserwujemy w tym roku. W pierwszym kwartale branża dystrybucji urosła w Europie na wszystkich głównych rynkach i widzimy już, że ten trend utrzyma się w bieżącym kwartale. Także partnerzy, dostawcy podchodzą entuzjastycznie do możliwości, jakie otwiera przed nimi dystrybucja – większy zasięg i efektywność, ale też unikalne wsparcie, jakie zapewniają dziś dystrybutorzy – powiedział Peter van den Berg, dyrektor generalny GTDC na region EMEA i APAC.

 

 

„2018 Tech Distribution Outlook” z perspektywy dostawcy

W opublikowanym na początku roku przez GTDC raporcie „2018 Tech Distribution Outlook” przedstawiającym oczekiwania dystrybutorów i producentów technologicznych na najbliższy rok, zawarte zostały wyniki ankiet i wywiadów przeprowadzonych z przedstawicielami ponad 50 wiodących firm technologicznych na świecie. 70% z nich, zapytanych o oczekiwania na 2018 rok, spodziewało się dwucyfrowego wzrostu przychodów dzięki dystrybucji, przy czym zdecydowana większość z nich wskazała, że sprzedaż pośrednia będzie nadal rosnąć szybciej niż bezpośrednia. Za obszary z największą perspektywą rozwoju uznano usługi oferowane w chmurze i pozyskiwanie przez dystrybutorów dostawców nowych typów rozwiązań.

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE