Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Kneron wspierany przez Qualcomm wprowadza na rynek najnowsze chipy AI

Kneron, start-up zajmujący się chipami sztucznej inteligencji, wprowadził w środę na rynek swoje produkty nowej generacji, chcąc zdobyć zainteresowaniu firm sztuczną inteligencją i zaoferować alternatywę dla gigantów takich jak Nvidia i AMD. 

Produkty firm Nvidia i AMD są skierowane do ogromnych centrów danych gigantów technologicznych, które mogą trenować ogromne modele sztucznej inteligencji. W środę firma Kneron ogłosiła także, że w nowym komputerze PC znajdzie się jej najnowszy układ procesorowy KL830. Stawia to wyzwanie przed firmami takimi jak Intel i AMD, które produkują chipy do komputerów PC.

KL830 umożliwi komputerowi uruchamianie aplikacji AI na urządzeniu zamiast łączenia się z Internetem. Pomysł jest taki, że poprawi to prywatność, ponieważ dane nie są połączone z Internetem.

Tajwańska firma, wspierana przez amerykańskiego giganta chipów Qualcomm i producenta iPhone’a Foxconn, pochwaliła się KNEO 330, serwerem „edge GPT” drugiej generacji.

GPT, czyli wstępnie wytrenowany transformator generacyjny, odnosi się do algorytmów AI wyszkolonych na ogromnych ilościach danych, które są w stanie wygenerować tekst i obrazy. Przykładami są ChatGPT OpenAI.

Jednak wiele firm, które chcą dziś korzystać z generatywnych funkcji i aplikacji AI, polega na gigantach takich jak Microsoft i Amazon za pośrednictwem ich usług w chmurze. Ci tak zwani „hiperskalatorzy” kupują ogromne ilości chipów od firm takich jak Nvidia, aby szkolić te ogromne modele sztucznej inteligencji w centrach danych, w których działają złożone serwery.

Kneron stawia na to, że firmy nie zawsze będą chciały polegać na tych gigantach chmurowych w zakresie swoich potrzeb w zakresie sztucznej inteligencji. Zamiast tego KNEO 330 jest przeznaczony dla firm, które chcą uruchamiać własne aplikacje AI we własnej siedzibie, zamiast polegać na serwerach znajdujących się gdzie indziej i będących własnością jednego z dużych graczy w chmurze.

Dzięki technologii Kneron, firmy mogą tworzyć własne aplikacje AI, korzystając z serwerów firmy zlokalizowanych lokalnie w firmie. Premiera Knerona następuje zaledwie kilka dni po wprowadzeniu na rynek przez Nvidię i AMD swoich najnowszych chipów AI, przy czym wydaje się, że oba przyspieszają tempo premier.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE