Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Jeden z założycieli ARM twierdzi, że coraz bardziej prawdopodobny zakup brytyjskiej firmy przez NVIDIĘ doprowadzi do katastrofy.

Hermann Hauser, jeden z założycieli ARM uważa, że ​​Nvidia byłaby nieodpowiednim właścicielem założonej przez niego firmy, stojącej za architekturą rdzeni wykorzystywanych w procesorach Qualcommu, HiSilicon, MediaTek, Apple, Samsunga i wielu innych producentów.

 

Niedawno pojawiły się informację, że NVIDIA jest zainteresowana przejęciem ARM od japońskiego SoftBanku, co wywołało sporo zamieszania. Byłby to dobry krok dla NVIDII, ale już czy dla całej branży? Nie jestem pewien. Podobne obawy przedstawia współzałożyciel ARM, dr Hermann Hauser. W wywiadzie udzielonym BBC Hauser twierdzi, że jest przeciwny wykupieniu firmy przez NVIDIĘ. Przyznał także, że jest przekonany iż transakcja nie dojdzie do skutku.

 

„To jedno z fundamentalnych założeń modelu biznesowego ARM, które pozwala nam sprzedawać każdemu” – powiedział Hauser BCC. „Jedyną zaletą SoftBanku było to, że nie była to firma zajmująca się chipami i zachowała neutralność ARM. Większość licencjobiorców to konkurenci NVIDII i oczywiście będą wtedy szukać alternatywy dla ARM ”.

 

Pochodzacy z Austrii, ale od lat związany z brytyjskim Cambridge, Hermann Hauser jest założycielem Acorn Computers (1978) przekształcone w 1990 roku w ARM.

 

Nie da się nie zauważyć pewnej racji w stwierdzeniu Hausera. Wśród klientów firmy ARM są firmy takie jak Apple, Qualcomm, HiSilicon, Samsung i wiele więcej. Większość firm technologicznych na jakimś etapie korzystało z technologii opracowanych przez brytyjskich naukowców z firmy ulokowanej w brytyjskim Cambridge.

 

Jednak dr Hauser uważa, że ​​zainteresowanie Softbanku sprzedażą ARM jest szansą: jeśli nie dla NVIDII, to, zdaniem jednego z autorów architektury ARM, ​​brytyjski rząd powinien zaangażować się w cały proces. „Wielką szansą, jaką stwarzają potrzeby gotówkowe Softbanku, jest sprowadzenie ARM z powrotem do domu i upublicznienie go, przy wsparciu rządu brytyjskiego”. Nacjonalizacja? Brzmi dziwnie, chociaż dopiero co rozpoczęta dekada może rzeczywiście nie być łatwa dla Wielkiej Brytanii, a posiadanie takiej firmy jak ARM jako przedsiębiorstwa publicznego dałoby poważną siłę dyplomatyczną Londynowi.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewto-moze-byc-najwieksza-transakcja-w-historii-branzy-polprzewodnikow-nvidia-moze-kupic-firme-arm-skutki-dla-swiata-technologii-bylyby-olbrzymie/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version