Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Jaka jest przyszłość sektora technologii, mediów i telekomunikacji na całym świecie? Odpowiedź  w najnowszym globalnym raporcie Deloitte TMT Predictions 2021.

To już dwudziesty rok publikacji globalnego raportu Deloitte, omawiającego najważniejsze trendy wpływające na przyszłość sektora technologii, mediów i telekomunikacji na całym świecie. Trudno mówić o 2021 roku bez wspominania o COVID-19 i większość prognoz w najnowszym raporcie TMT Predictions 2021 została w pewnym stopniu ukształtowana przez pandemię. W opinii wielu ekspertów powtarzało się jedno stwierdzenie: „Z powodu pandemii w ciągu pięciu miesięcy nastąpiło pięć lat zmian”.

 

Niektóre z tych zmian nastąpiły niezwykle szybko. Migracja do chmury, wykorzystanie rozwiązań typu inteligent edge, wideo wizyty w medycynie to zmiany, które pojawiały się już w 2019 roku ale nabrały ogromnego przyspieszenia z powodu pandemii właśnie w 2020. Oczekujemy, że dalszy, dynamiczny rozwój w tych trzech obszarach będzie trwał w 2021 roku.

 

Inne sektory branży TMT również zostały ukształtowane przez pandemię, choć nie w tym samym stopniu. Przyszłość sportu kobiet może być zagrożona przez ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Rozwój światowego rynku telewizorów w rozdzielczości 8K przyspieszy w wyniku ograniczeń w przemieszczaniu się i wydłużeniu czasu spędzanego na oglądaniu treści wideo. Zestawy VR (rzeczywistość wirtualna) pomogły już wielu przedsiębiorstwom w szkoleniu pracowników i wspierały wirtualną edukację uczniów, gdy COVID-19 utrudniał organizację fizycznych spotkań. Nie brakuje mitów na temat zagrożeń dla zdrowia związanych z 5G a dezinformacja kwitnie w okresie niepewności. W sporcie pojawiają się wyzwania związane z hiperkwantyfikacją sportowców, co w efekcie może sprawić, że oglądanie wydarzeń sportowych stanie się bardziej atrakcyjne w czasach, gdy stadiony są mniej dostępne.

 

Rynek usług w chmurze odporny na skutki kryzysu wywołanego pandemią

Szybsza zmiana nie zawsze jest oczywiście zmianą pozytywną. Jednak wiele z trendów przyspieszonych przez pandemię prawdopodobnie sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem.  Technologia umożliwiająca upowszechnienie medycznych wizyt wideo, która doprowadzi do większego i lepszego dostępu do opieki medycznej w krajach rozwijających się. Większe wykorzystanie chmury i rozwiązań w oparciu o otwarty standard sieci dostępu radiowego (open RAN) może sprawić, że oprogramowanie i usługi komórkowe będą bardziej przystępne cenowo i dostarczane przy wykorzystaniu rozwiązań bardziej zrównoważonych, pomagając nie tylko ludziom, ale także planecie.

 

Czy świat po pandemii ujrzy spowolnienie zmian, zakłóceń i innowacji w porównaniu z obecnymi poziomami? A może przyspieszenie wywołane przez COVID-19 utrzyma się przez dłuższy czas – może nawet na stałe?

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo (zamieszczonym na początku w centralnym miejscu tego wpisu) prezentującym podsumowanie dziewięciu rozdziałów tegorocznego raportu TMT Predictions przygotowanym przez naszych ekspertów.

 

Sławomir Lubak, Partner w Konsulting, Lider branży Telekomunikacji,
Mediów i Technologii:

  1. Uzyskanie inteligentnej przewagi: edge computing i sztuczna inteligencja mogą przyspieszyć rozwój technologii i telekomunikacji
  2. Czy otwarty standard sieci dostępu radiowego przyszłością operatorów telekomunikacyjnych (tzw. open RAN)? ​

 

Agnieszka Zielińska, Partner w Dziale Doradztwa Finansowego:

3. Nowe oblicze kobiecych konkurencji sportowych

4. 5G nie zagraża naszemu zdrowiu: ryzyko promieniowania to mit

Marcin Knieć, Dyrektor w Dziale Cloud Engineering:

5. Migracja do chmury​: rynkowy aspekt wdrożeń opartych o nowoczesną technologię, w tym cloud computing

 

Przemysław Zawadzki, Partner Associate w Dziale Audit & Assurance Lider Deloitte Sports Business Group oraz Tomasz Borowy Dyrektor w Dziale Zarządzania Ryzykiem:

6. Jak opisać sportowca w liczbach? Technologia, mierniki i sportowy biznes

 

Ścibor Łąpieś, Dyrektor, Technology M&A:

7. W 2k21 na fali 8K

8. Z wirtualium do rzeczywistości​: zestawy VR opuszczają gaming i pojawiają się w firmach

 

Robert Kauf, Senior Manager w zespole Strategy, Analytics and M&A

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE