KOMENTARZE LAUREATÓW

Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. To był wielki zaszczyt gościć tak znakomitych gości, bez wątpienia elitę branży IT. Wszystkim zwycięzcom jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!.

Mikołaj Bobiński

Odebrać nagrodę indywidualną to duża radość. Z drugiej strony Samsung otrzymał też nagrodę za najlepszy Program Partnerski – STEP. Obie nagrody są dwiema stronami tego samego medalu. Należy podkreślić, że na szczególne podziękowania zasługuje cały zespół sprzedażowy w naszej firmie, bo bez niego obu tych nagród by nie było. Samsung otrzymał też trzecią statuetkę IT Champion w kategorii „Producent rozwiązań Digital Signage”. To jest uwieńczenie naszej pozycji na rynku cyfrowych ekranów – prawie połowa udziałów w tym rynku należy do Samsunga.

Mikołaj Bobiński
Head of Enterprise Sales, Samsung Electronics Polska,

Piotr Ciski

Ta statuetka to wyraz uznania dla naszej strategii przechodzenia z rozwiązań „on premise” do „on demand”. Migracja do chmury oznacza dla nas nie tylko uruchomienie usług SaaS (Software as a Service), ale i pomoc naszym klientom w tym procesie. Nasze dotychczasowe produkty wzbogacamy o komponenty chmurowe, aby migracja nie była dla klientów szokującą zmianą, lecz płynnym procesem. Choć przyswajanie sobie nowości technologicznych wymaga czasu i cierpliwości to statuetka „IT Champion” dowodzi, że jest to słuszna droga i nasi klienci doceniają to, co w tym zakresie dla nich robimy.

Piotr Ciski
Prezes zarządu Sage Polska

Michał Strzyczkowski

Już od kilkudziesięciu lat nasza firma dostarcza rozwiązania dla usprawnienia handlu detalicznego. W tym samym czasie dokonuje się proces ciągłej modyfikacji i ulepszania naszych produktów. Poprawiamy je przez innowacje, czego wymaga od nas rynek, który przechodzi obecnie okres transformacji. Zmiany w handlu są, w niemałym stopniu, efektem rozwoju nowych technologii, a ich celem jest optymalizacja procesów dotarcia do klienta i samej sprzedaży. Nasze produkty sprzętowe i w zakresie oprogramowania stanowią integralny element owej transformacji.

Michał Strzyczkowski
Prezes zarządu Diebold Nixdorf

Andrzej Przybyło

Nagroda jaką otrzymałem jest wyróżnieniem indywidualnym, ale zawdzięczam je pracy całej kadry AB, a także partnerów i resellerów, z którymi współpracujemy. To oznaka, że mamy dla nich dobrą ofertę i nasza współpraca jest udana – wspólnie generujemy obroty i osiągamy rozwój. Na pewno zdobyte już sukcesy nas nie zatrzymają, ale motywują do jeszcze lepszej współpracy i dalszego rozwoju.

Andrzej Przybyło
Prezes zarządu AB

Tobiasz Jankowski

Obie nagrody to wielkie wyróżnienie zważywszy, że na polskim rynku działamy dopiero od dwóch i pół roku. Dynamiczny rozwój naszej firmy sprawił, że powierzono mi zadanie rozszerzania naszej działalności na całą Europę. Ponad 150 tys. urządzeń sprzedanych w niespełna 18 miesięcy to sukces i mocny impuls do dalszej ekspansji. Sukces w sprzedaży nawigacji i wideo rejestratorów sprawił, że przygotowujemy teraz ofertę własnych tabletów i smartfonów. Naszą pozycję budują też usługi serwisowe, które świadczymy przez 24 miesiące na terenie całej Europy. Statuetki IT Champion to powód do wielkiego podziękowania dla całego zespołu naszej firmy i dla klientów za głosy oddane w konkursie IT Resellera, a wcześniej za wybranie naszych produktów spośród wielu dostępnych na rynku w handlu detalicznym.

Tobiasz Jankowski
Prezes Navitel Poland

Jarosław Leśniewski

Wraz z Toshiba zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy jedno z największych w Europie wdrożeń w sektorze Digital Signege dla sieci restauracji KFC w Europie. Byliśmy małą firmą, gdy startowaliśmy do przetargu na dostarczenie cyfrowych menuboardów dla KFC. Mimo to stanęliśmy do konkurencji z gigantami rynku – największymi dostawcami Digital Signage. W wyniku czasochłonnego i wieloetapowego postępowania udało nam się przekonać KFC do naszej propozycji. Potem w ciągu kilkunastu miesięcy zaopatrzyliśmy prawie 450 restauracji KFC w całej Europie w ponad 2 tysiące monitorów Toshiba i towarzyszących im komputerów zarządzanych przez nasze oprogramowanie. Dziś wielu naszych partnerów, ale i konkurentów, pokazuje nasze wdrożenie w KFC jako modelowe wykorzystanie rozwiązań Digital Signage w komunikacji z klientem. Wdrożenie dla KFC było przełomem także w historii M4B. Od tego momentu staliśmy się groźnymi konkurentami dla takich potęg jak Samsung czy HP.

Jarosław Leśniewski
Prezes zarządu M4B

Rafał Ornowski

IT Champion to duże wyróżnienie zarówno dla marki jak i dla firmy. Nasz program partnerski jest podstawą dla sukcesów marki Activejet. Oczywiście kluczową rolę odgrywa produkt. Natomiast solidny program partnerski pomaga nam być z produktem blisko klienta i jego potrzeb, a również pomaga nam tworzyć wraz z partnerami dobrze rozumiejącą się i prężnie działającą grupę biznesową.

Rafał Ornowski
Pełnomocnik zarządu ACTION ds. marki Activejet

Andrzej Kuźniak

To duże wyróżnienie i impuls do dalszego rozszerzania marki Xiaomi w Europie. Chiński producent zdecydował się na współpracę właśnie z nami ze względu na zasięg działania ABC Data. I nie musiał długo czekać na efekty – od jesieni 2016 r. do końca kwietnia 2017 r. sprzedaliśmy w Polsce około 100 tys. smartfonów Xiaomi. W ciągu pół roku zdobyliśmy dla nowej marki 10 proc. rynku, który jest przecież bardzo konkurencyjny i wymagający. Skąd ten sukces? Jest to efekt zarówno jakości tych urządzeń i ich atrakcyjności cenowej, ale też jakości współpracy z chińskim producentem. Teraz czas na ekspansję na inne rynki Europy środkowo – wschodniej, gdzie jesteśmy obecni – w krajach nadbałtyckich, Czechach, Słowacji, Węgier i Rumunii.

Andrzej Kuźniak
Wiceprezes zarządu ABC Data

Paweł Piętka

Nagroda IT Resellera to dla nas duże wyróżnienie. Traktujemy je jako ukoronowanie naszej działalności na rynku IT w 2016 r., kiedy to staliśmy się częścią ABC Data. Jednak nie zniknęliśmy z rynku, zachowaliśmy swoją tożsamość dystrybutora z wartością dodaną, a połączenie z większym graczem jedynie nas wzmocniło i dalej wzmacnia.

Paweł Piętka
Prezes zarządu S4E

Wojciech Zaskórski

To duże wyróżnienie być na takiej Gali, spotkać tylu kolegów z branży i otrzymać aż 3 nagrody. Nasz program partnerski STEP, nagrodzony statuetką „IT Champion” ma za podstawę edukację, wspieranie projektów biznesowych i – co najważniejsze – budowanie wzajemnego zaufania. Znakomicie sprawdza się w praktyce, co potwierdzają nasi partnerzy i czego dowodem są wyniki osiągane przez naszą firmę.

Wojciech Zaskórski
Enterprise Business Director, Samsung Electronics Polska