Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel wskazuje na niedostateczne umiejętności cyfrowe w niektórych obszarach, niezbędne do rozwoju Przemysłu 4.0. Zaskakujący wynik badań.

Intel opublikował wyniki nowego badania „Accelerate Industrial”, które przedstawia najbardziej kompleksowy obraz Przemysłu 4.0, cyfrowej transformacji sektora produkcyjnego. Badanie ujawniło poważną lukę w umiejętnościach, której większość programów szkoleniowych w zachodniej produkcji przemysłowej i rządowych inicjatyw inwestycyjnych nie rozwiązuje.

Badanie wykazało, że dzisiejsi liderzy muszą stworzyć siłę roboczą jutra. Wymaga to współpracy uniwersytetów, sektora publicznego, tak na szczeblu lokalnym, jak i rządowym, oraz oczywiście przemysłu – w tym inicjatyw koncentrujących się na szkoleniu pracowników w zmieniającym się sektorze produkcyjnym. Ostatnie badanie Deloitte i Manufacturing Institute sugeruje, że wiele branż wkracza w okres poważnych, długoterminowych niedoborów siły roboczej, przy czym przewiduje się, że mogą trwać nawet do 2028 r. Niedobór pracowników wyniesie 2,4 miliona miejsc pracy (globalnie), co spowoduje negatywny wpływ (szacowany na około 2,5 biliona) dolarów na gospodarkę USA. Oczekuje się, że Niemcy i Japonia, dwie inne rozwinięte gospodarki, będą radziły sobie z tym problemem nawet słabiej. Rozwiązaniem będzie coraz silniejsze przechodzenie gospodarki światowej do daleko idącej automatyzacji. To zresztą dzieje się już teraz.

Wraz z rosnącym rozpowszechnianiem łączności i mocy obliczeniową na krawędzi, przemysłowy internet rzeczy staje się coraz bardziej dostępny. Jednak pomyślne wdrożenie pozostaje poza zasięgiem wielu: dwie z trzech firm pilotujących cyfrowe rozwiązania produkcyjne nie wdroży ich na dużą skalę. Badanie ujawniło pięć głównych wyzwań wskazanych przez respondentów, którzy mogą potencjalnie wdrożyć  w przyszłości rozwiązania wysokiego poziomu automatyzacji:

  • 36% wskazuje na „luki umiejętności technicznych”, które uniemożliwiają im skorzystanie z inwestycji.
  • 27% wskazuje na „wrażliwość danych” z powodu rosnących obaw o prywatność danych, własność i zarządzanie danymi.
  • 23% twierdzi, że brakuje im interoperacyjności między protokołami, komponentami, produktami i systemami.
  • 22% powołuje się na zagrożenia bezpieczeństwa, zarówno pod względem obecnych, jak i pojawiających się luk w fabryce.
  • 18% wzrost referencyjnych danych dotyczących ilości i prędkości, a także sensowność.

„Accelerate Industrial” wskazuje na rosnące znaczenie umiejętności cyfrowych wymaganych do nawigacji i odniesienia sukcesu w tym nowym krajobrazie. Badanie wykazało, że chociaż istnieje duży apetyt na transformację cyfrową – 83% firm planuje zainwestować w technologie inteligentnych fabryk – najważniejsze umiejętności i cechy wymienione w tej transformacji nie są tymi, które są zwykle podkreślane przez większość branżowych programów szkolenia zawodowego lub odpowiedni decydenci.

Przyszłe umiejętności wskazywane przez respondentów wskazują na potrzebę wykroczenia poza podstawy programowania, aby osiągnąć głębokie zrozumienie narzędzi cyfrowych, od gromadzenia danych po analizy i informacje zwrotne w czasie rzeczywistym bezpośrednio do środowiska operacyjnego. Jako najbardziej istotne wskazuje się:

  • „Głębokie zrozumienie” współczesnych technik programowania lub inżynierii oprogramowania
  • „Zręczność cyfrowa” lub umiejętność wykorzystania istniejących i powstających technologii
  • Umiejętność do nauki
  • Łączność
  • Bezpieczeństwo cybernetyczne

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE