Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel wprowadza Thunderbolt 4. Nowy interfejs łączy najlepsze cechy Thunderbolt 3 i USB 4 z uniwersalną łącznością i zwiększonym bezpieczeństwem.

O zintegrowaniu możliwości Thunderbolt 3 ze specyfikacją USB 4 słyszeliśmy od Intela ponad rok temu – podczas Computex 2019. Teraz jednak dostajemy to w formie gotowej specyfikacji – Thunderbolt 4. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem interfejs ten zyska większą popularność niż poprzednik.

Specyfikacja USB 4 została ustalona w celu zmniejszenia nieporozumień między różnymi typami USB i umożliwienia korzystania ze standardowego złącza w formie USB Typu-C.  Nowo ogłoszony Thunderbolt 4 będzie podstawą protokołu USB 4, oferując jednocześnie kilka dodatkowych funkcji oprócz standardowej specyfikacji USB 4. Więc jeśli ktoś nazwie ten interfejs “USB 4+” wcale się nie zdziwię.

Thunderbolt 4 nie wprowadza żadnych zmian w przepustowości – nadal uzyskujemy taką samą przepustowość 40 Gb/s, jaką oferował Thunderbolt 3. W większości przypadków nie ma potrzeby dla większej przepustowości. Jednak wymagania dotyczące certyfikacji urządzenia dla Thunderbolt 4 uległy zmianie. Na przykład komputer czy laptop z Thunderbolt 4 będzie teraz obsługiwać dwa wyświetlacze 4K lub jeden  8K. Inne elementy standardu mówią, że co najmniej jeden z portów TB 4 w komputerze powinien umożliwiać szybkie ładowanie, a porty powinny umożliwiać wybudzanie komputera z trybu gotowości. TB 4 wykorzystuje również technologię Intel VT-d do ochrony bezpośredniego dostępu do pamięci (DMA).

Nowy Thunderbolt to m.in. uproszczenie okablowania (fot. Intel)

W przeciwieństwie do USB 4, gdzie specyfikacja dopuszcza wybór przepustowości w zakresie od 20 Gb/s do 40 Gb/s, Thunderbolt 4 ma zawsze 40 Gb/s i zawsze wykorzystuje złącze typu C, które pozwala na wszystkie funkcje oferowane przez protokół, w tym na wyjście obrazu w standardzie DisplayPort oraz zasilanie Power Delivery. Dodatkowe funkcje oferowane przez TB 4 obejmują obsługę kabli 40 Gbps o długości od 0,2 m do 2 m. Intel zapowiada także, że w przyszłości zamierza zwiększyć długość kabli o tej przepustowości.

Thunderbolt zapewnia konsumentom czołowy standard podłączania różnorodnych urządzeń, zwiększający komfort użytkowania komputerów oraz, ze względu na prostotę, wydajność i niezawodność, spełniający nadzieje wiązane ze złączem USB-C. Wprowadzenie interfejsu Thunderbolt 4 odzwierciedla sposób, w jaki firma Intel rozwija ekosystem komputerów PC dążąc do opracowania prawdziwie uniwersalnych interfejsów – powiedział Jason Ziller, dyrektor generalny działu Client Connectivity w firmie Intel

 

Oczekujemy, że wprowadzenie produktów z interfejsem Thunderbolt 4 będzie punktem zwrotnym dla producentów akcesoriów, którzy chcą w środowiskach PC i Mac zapewnić najlepszy w branży zestaw funkcji oraz jednolity komfort użytkowania – powiedział Ben Thacker, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Kensington – Postęp związany z wprowadzeniem interfejsu Thunderbolt 4 pomoże firmie Kensington na nowo zdefiniować nowoczesną przestrzeń roboczą.

 

Nowe możliwości i minimalne wymagania Thunderbolt 4 zapewnią wspaniałe doświadczenia i zwiększoną wydajność, której wymagają nasi klienci z branży IT i użytkownicy końcowi –  powiedział Jerry Paradise, wiceprezes ds. handlowych Lenovo PC & Smart Devices. – Lenovo jest podekscytowane współpracą z firmą Intel w celu rozszerzenia naszego wsparcia dla systemu Thunderbolt poprzez wprowadzenie komputerów z Thunderbolt 4 i rozszerzenie oferty akcesoriów Thunderbolt.

 

Poniższa tabela ilustruje różnice między różnymi dostępnymi specyfikacjami USB i Thunderbolt.  Najważniejszą informacją jest chyba jednak to, że Intel umożliwia wdrożenie Thunderbolt 4 bez względu na rodzaj procesora i bez żadnych opłat licencyjnych.

Intel wprowadza również nowy kontroler wraz z Thunderbolt 4. Do kontrolerów TB 4 z serii Intel 8000 należą kontrolery hosta JHL8540 i JHL8340 dla producentów komputerów PC oraz kontroler JHL8440 dla producentów akcesoriów. Nowe kontrolery TB 4 serii 8 zadebiutują w komputerach PC i akcesoriach w tym roku, począwszy od nadchodzących laptopów z procesorami Tiger Lake, w tym wykonanych zgodnie z wytycznymi tegorocznych założeń Project Athena.

https://itreseller.com.pl/itrnewmoto-g-5g-plus-zaprezentowana-nowy-smartfon-dla-sredniego-segmentu-producent-podkresla-ze-tym-modelem-wprowadza-5g-do-znacznie-bardziej-dostepnego-segmentu-rynku/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE