Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel obniżył swoje roczne prognozy po “nagłym i gwałtownym spadku” popytu na rynku PC, co spowodowało aż 10% spadek akcji.

Intel obniżył swoje roczne prognozy sprzedaży i zysków po tym, jak nie dotrzymał szacunków dotyczących wyników za drugi kwartał, ponieważ popyt na jego chipy używane w komputerach osobistych zmniejszył się, powodując spadek akcji o 10%. Firma prognozuje również wyniki za bieżący kwartał znacznie poniżej oczekiwań, winiąc za to “nagły i gwałtowny spadek” aktywności gospodarczej.

Gwałtowna inflacja oraz ponowne otwarcie biur i szkół spowodowały, że ludzie wydają mniej na komputery niż podczas lockdownu, kiedy to wielu kupowało komputery do pracy i szkoły, gdyż pozostawali w domach podczas pandemii. Producenci układów scalonych znajdują się również pod presją szeregu ograniczeń COVID w kluczowych dla rynku PC Chinach oraz wojny na Ukrainie, które pogłębiły zatory w łańcuchu dostaw i spowodowały dalszy spadek popytu. Według firmy badawczej Gartner globalna sprzedaż komputerów PC spadnie w tym roku o 9,5%.

 

“Zmiana ekonomiczna była ostrzejsza i napędzała nie tylko zmiany konsumpcyjne na rynku, ale także dramatyczne ruchy w stanach magazynowych kluczowych klientów” – powiedział agencji Reuters szef Intela Pat Gelsinger. “Te efekty spowodowały bardzo ostrą zmianę w biznesie, a my nie wykonaliśmy tego szczególnie dobrze”.

 

Intel spodziewa się teraz przychodów w roku fiskalnym 2022 w wysokości od 65 mld USD do 68 mld USD, w porównaniu z wcześniejszą prognozą na poziomie 76 mld USD. Prognozuje również skorygowany zysk na poziomie 2,30 USD na akcję, co oznacza spadek z wcześniejszej prognozy 3,60 USD na akcję. Mimo to Intel nie opóźni swojej inwestycji o wartości 20 mld USD w nową fabrykę układów scalonych w Ohio z powodu tego trudniejszego okresu, powiedział Reutersowi Gelsinger. “Po prostu nie buduje się takich fabryk w oparciu o kilka kwartalnych cykli” – powiedział Gelsinger. “Przemysł półprzewodników podwaja się w ciągu dekady i potrzebuję pojemności, aby rozwijać się do tej możliwości”.

Podczas gdy Intel odczuł dotkliwie ostatnie spowolnienie, jego konkurenci poradzili sobie znacznie lepiej. Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd i Samsung Electronics Co Ltd, które, choć ostrzegają przed osłabieniem popytu na komputery PC i smartfony, to w minionym kwartale odnotowały silniejsze wzrosty sprzedaży. TSMC prognozuje, że sprzedaż w bieżącym kwartale, jeśli zostanie osiągnięta, może być najwyższa od 10 kwartałów i podniósł swoją całoroczną prognozę sprzedaży.

Intel poinformował, że sprzedaż z Datacenter and AI Group (DCAI) spadła o 16% do 4,6 mld USD, plasując się poniżej celu analityków, który wynosił 6,46 mld USD, pomimo silnego wzrostu, którego analitycy oczekują dla całego rynku datacenter. Jednocześnie w raportowanym kwartale sprzedaż w Client Computing Group (CCG) Intela, która zaopatruje producentów komputerów PC i ma największy udział w przychodach firmy, spadła o 25% do 7,7 mld USD. Według firmy badawczej IT Gartner globalne dostawy komputerów PC mają spaść w tym roku o 9,5%.

Łącznie przychody Intela spadły o 22% do 15,3 mld dolarów — to siódmy z rzędu kwartał spadków i są one poniżej oczekiwań na poziomie 17,92 mld dolarów.

 

Jesteśmy gotowi na świat pracy hybrydowej! – podkreśla w wywiadzie okładkowym Kamil Sojka, North East Europe Video Collaboration Lead w firmie Logitech.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE