Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel bliski transakcji za 5 mld dolarów na budowę fabryki układów scalonych w Europie.

Włochy są bliskie zawarcia umowy o wartości 5 miliardów dolarów z firmą Intel, która zbuduje w tym kraju zaawansowany zakład pakowania i montażu półprzewodników.

Inwestycja Intela we Włoszech jest częścią szerszego planu ogłoszonego przez amerykańskiego producenta układów scalonych na początku tego roku, aby zainwestować 88 miliardów dolarów w budowę zdolności produkcyjnych w całej Europie, która stara się zmniejszyć swoją zależność od importu azjatyckich układów scalonych i złagodzić kryzys dostaw, który ograniczył produkcję w strategicznym dla regionu sektorze samochodowym.

Prosząc o nieujawnianie swoich nazwisk ze względu na delikatność sprawy, osoby te powiedziały, że rząd ustępującego premiera Mario Draghi pracuje nad tym, aby mieć umowę w gotową do końca sierpnia, przed przyspieszonymi wyborami krajowymi zaplanowanymi na 25 września. Poinformowały też, że Rzym jest gotowy sfinansować aż 40% całkowitej inwestycji Intela we Włoszech, która z czasem ma wzrosnąć z początkowych 5 miliardów dolarów.

Fabryka miałaby wykorzystywać nowe technologie do wycinania pełnych chipów z wafli krzemowych.

Intel i włoski rząd wstępnie wytypował możliwe lokalizacje zakładu w dwóch regionach Włoch. Prawdopodobnie w północnych regionach Piemontu i Veneto. Ostateczna decyzja o miejscu budowy obiektu nie została jeszcze podjęta. Wstępnie rozważano również regiony Lombardii, Apulii i Sycylii.

Całkowita wielkość inwestycji Intela i sposób, w jaki Włochy planują sfinansować swoją część, nie jest jeszcze jasna.

 

Samsung zawarł umowę na dostawę sprzętu sieciowego 5G z gigantem telekomunikacyjnym.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE