Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel będzie korzystał z zewnętrznych wytwórców chipów? Firma podała też wyniki za ostatni kwartał przekraczając oczekiwania analityków.

Intel podał, że jego nowy, będący aktualnie w fazie rozwoju proces technologiczny 7 nm jest opóźniony o sześć miesięcy. Firma rozważa skierowanie większej ilości pracy do zewnętrznych producentów półprzewodników. 

Największym wygranym tej sytuacji będzie zapewne tajwański TSMC – wiodący producent półprzewodników. To właśnie w zakładach TSMC wytwarzane są układy AMD, NVIDII, Qualcommu czy Apple, by przywołać tylko największych.

„Będziemy dość pragmatyczni, jeśli chodzi o to, czy i kiedy powinniśmy robić rzeczy wewnątrz, czy na zewnątrz, i upewniając się, że mamy możliwość budowania wewnętrznie, mieszania i dopasowywania produkcji wewnętrznej i zewnętrznej lub wychodzenia na zewnątrz w całości, jeśli zajdzie taka potrzeba ”- powiedział dyrektor generalny Bob Swan podczas rozmowy telefonicznej z inwestorami.

Intel jest głównym dostawcą procesorów do komputerów osobistych i centrów danych, ale NVIDIA i TSMC kwestionują logikę modelu biznesowego Intela jako projektanta i producenta własnych chipów.

CEO Intela, Bob Swan, powiedział inwestorom, że „Ponte Vecchio”, układ graficzny do centrów danych, który ma konkurować z rozwiązaniami A100 NVIDII, zostanie wypuszczony dopiero pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. Powiedział, że pierwszy 7-nanometrowy układ Intela, przeznaczony do komputerów osobistych, pojawi się dopiero pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku. Jego pierwszy 7-nanometrowy procesor do centrum danych zostanie dostarczony dopiero w pierwszej połowie 2023 roku.

W ostatnich latach Intel opierał się na gwałtownym wzroście centrów danych, co napędzał wzrost zapotrzebowania na przetwarzanie w chmurze. Intel podał wyniki uzyskane w drugim kwartale 2020. Całkowite przychody i skorygowane zyski wyniosły odpowiednio 19,73 mld USD i 1,23 USD na akcję, w porównaniu z szacunkami analityków na 18,55 mld USD i 1,11 USD na akcję, według Refinitiv.

Przychody w segmencie centrów danych wyniosły 7,1 mld USD w porównaniu z oczekiwaniami analityków wynoszącymi 6,61 mld USD. Sprzedaż chipów do komputerów PC odpowiadała za 9,5 miliarda dolarów przychodu, w porównaniu z szacunkami analityków na poziomie 9,10 miliarda dolarów

https://itreseller.com.pl/itrnewhistoryczny-moment-dla-amd-akcje-firmy-na-nasdaq-wyceniane-wyzej-niz-akcje-odwiecznego-rywala-skok-moze-byc-efektem-ostatnich-premier-nowych-procesorow/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE