Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

IDC wskazuje, że światowa gospodarka staje się coraz bardziej cyfrowa.

Najnowszy raport na temat cyfrowej gospodarki, stworzony przez IDC we współpracy z AMD, pokazuje wyraźnie – nasz świat staje się coraz bardziej cyfrowy, a globalne PKB pochodzi w większości z obszaru zdigitalizowanego.

 

W 2022 roku już 65% PKB na świecie powinna być „zdigitalizowana”. To jeden z wielu wniosków najnowszego raportu IDC powstałego we współpracy z AMD, który podejmuje temat inwestycji w technologie cyfrowe i tego, jak mogą pomóc liderom uzyskać znaczny wzrost. Okazuje się bowiem, że firmy inwestujące w zaawansowane platformy, jak te napędzane procesorami AMD EPYC, osiągają większe wzrosty niż te, które nie traktują transformacji cyfrowej jako priorytetu.

Badanie to także ustaliło, że w 2021 roku wśród najważniejszych priorytetów dla centrów danych w Europie są zwiększanie odporności i automatyzacji, inteligentna ochrona, zaufane cyfrowe poświadczenia czy tzw. technologie „agile”. Ponadto przyspieszenie modernizacji najbardziej nieefektywnego sprzętu i poprawa świadomości energetycznej w oprogramowaniu to najważniejsze inicjatywy dla liderów cyfrowej transformacji, ponieważ dzięki nim można uzyskać lepszą efektywność energetyczną oraz bardziej zrównoważony rozwój.

Kluczowe wnioski tego badania:

  • Tylko 25% liderów cyfrowej transformacji wykorzystuje infrastrukturę o cechach „agile” na bazie nowoczesnych platform;
  • 81% liderów cyfrowej transformacji preferuje chmurę hybrydową;
  • 77% liderów cyfrowej transformacji preferuje elastyczne modele opłaty za aktualne korzystanie z rozwiązań („pay-as-you-use”) i realizuje w ten sposób ponad 50% wydatków na swoją infrastrukturę IT;
  • 59% liderów cyfrowej transformacji poważnie traktuje przyszłość planety korzystając z przynajmniej części serwerów, które są młodsze niż 3 lata.

 

 

Polskie organizacje muszą sprostać wyzwaniom wynikającym z niekontrolowanej rozbudowy infrastruktury IT, wynika z danych firmy baramundi software.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE