Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei umacnia swoją pozycję w obszarze technologii 5G – Strategiczne partnerstwa, imponujące wyniki testów badawczo-rozwojowych.

HUAWEI prowadzi intensywne prace nad rozwojem i badaniami w obszarze technologii 5G. O zaangażowaniu firmy świadczyć mogą m.in. ogłoszone niedawno zadawalające wyniki drugiej fazy testu organizowanego przez Grupę Promocji IMT-2020 (5G). Dodatkowo HUAWEI zaprezentował  pierwszą na świecie aplikację 5G przeznaczoną dla inteligentnych sieci. Co więcej w celu rozpoczęcia badań nad zastosowaniem tej technologii w obszarze produkcyjnym Huawei zawarł porozumienie z firmą Festo. Z kolei z firmą Intel ogłosił rozpoczęcie testów w zakresie rozwoju interoperacyjności. Ponadto w celu opracowania rozwiązań dla następnej fazy 5G, czyli mobilnej i bezprzewodowej architektury komunikacyjnej, Huawei połączył siły z 14 wiodącymi partnerami akademickimi i firmami branżowymi.

 

Imponujące wyniki

Huawei zakończył drugą fazę badań i rozwoju technologicznego w technologii 5G organizowanego przez Grupę Promocji IMT-2020 (5G). Wyniki przeprowadzonych testów wskazują, że średnia transmisja danych przekroczyła 32 Gb/s przy paśmie o szerokości 200 MHz o niskiej częstotliwości. Co więcej, Huawei zdecydowało się na włączenie wszystkich kluczowych technologii 5G New Radio (NR) – m.in. F-OFDM, Massive MIMO i SCMA.

Testy badawczo-rozwojowe w technologii 5G w Chinach rozpoczęto w 2016 r. i mają one trwać do końca 2018 r. Procedury te obejmują trzy etapy weryfikacj., Po pierwsze  są ukierunkowane  na podstawowe technologie, rozwiązania i cały system 5G. Do roku 2020 r. Huawei nadal będzie koncentrować się na weryfikacji systemu 5G w celu przygotowania tej technologii do komercyjnego wdrożenia.

 

Pierwsza aplikacja 5G Network Slicing

Stworzenie pierwszej na świecie aplikacji Network Slicing przeznaczonej dla inteligentnych sieci, jest kolejnym krokiem Huawei ku wdrożeniu technologii 5G do powszechnego użytku. Środowiskiem do rozpoczęcia korzystania z aplikacji Network Slicing 5G jest przemysł energetyczny. W związku z tym podczas swojego pokazu na targach PT EXPO 2017 Huawei zademonstrował, jak szybko ultra-niskie opóźnienie w 5G może przywrócić energię – w ciągu zaledwie 300 ms do miejsca, w którym nastąpiła utrata mocy. Firma pokazała również, w jaki sposób 5G umożliwia powstanie inteligentnej sieci dystrybucyjnej i zapewnia bezpieczne, niezawodne i stabilne operacje na sieci energetycznej. Network Slicing w tym przmyśle można również wykorzystywać do zbierania danych dotyczących zużycia energii elektrycznej, rozproszonej mocy, sterowania stacją ładowania pojazdów elektrycznych, precyzyjnej kontroli obciążeń oraz innych istotnych usług, jakie powinna oferować inteligentna sieć energetyczna.

 

Technologiczna współpraca

Huawei skupiając się na obszarze produkcyjnym i planując rozpoczęcie badań nad zastosowaniem w nim sieci 5G zawarł porozumienie o współpracy z firmą Festo, specjalizującą się w rozwiązaniach w dziedzinie automatyki przemysłowej i automatyzacji procesów. Umowa partnerska przewiduje także promowanie cyfrowej transformacji przemysłu wytwórczego, w którym wykorzystywano by technologię Network Slicing. W ramach współpracy testowane będzie zastosowanie inteligentnego robota związanego z chmurą za pośrednictwem sieci 5G (5G Cloud Robot) – czyli koncepcji „Robota jako usługi” (RaaS). Zgodnie z tą ideą, wszelkie dane mają być przenoszone z robota do chmury produkcyjnej. Projekt RaaS oparty jest na mobilnej platformie robota, która składa się z urządzenia manipulacyjnego z sześcioma stopniami swobody, czyli zmiennych umożliwiających określenie jego położenia w przestrzeni. Co ważne, zastosowanie technologii 5G Network Slicing gwarantuje, że usługa SLA spełni różnorodne wymagania biznesowe. Pozwala to na zastosowanie sprawnych rozwiązań inżynierskich dostosowanych do potrzeb Quality of Service zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się poziomami bezpieczeństwa.

 

 

 

Dodatkowo, przygotowując się na komercyjne wdrożenie 5G, Huawei zawarł partnerstwo o współpracy z firmą Intel i ogłosił uruchomienie testów w zakresie rozwoju interoperacyjności (IODT) 3GPP 5G New Radio (NR) w celu sprawdzenia technologii 5G i jej stopnia dojrzałości. Na podstawie prototypu stacji bazowej 5G Huawei i mobilnej platformy trzeciej generacji Triadania 3G Intel® (MTP), obie firmy wspólnie sprawdzą wydajność kluczowych technologii NR 5G. Przeprowadzą także testy w rzeczywistych mobilnych środowiskach, łączących bezpośrednio infrastrukturę firmy Huawei i platformę końcową Intela.

 

Konsorcjum na rzecz nowych rozwiązań

Z kolei w celu opracowania rozwiązań dla następnej fazy 5G, czyli mobilnej i bezprzewodowej architektury komunikacyjnej Huawei połączyło siły z 14 wiodącymi partnerami akademickimi i firmami branożowymi. W ramach konsorcjum 5G-MoNArch (5G Mobile Network Architecture) firma chce stworzyć scenariusze użycia technologii 5G, budując adaptacyjną architekturę oraz demonstrując powiązane innowacje w reprezentatywnych testach. Innowacje 5G-MoNArch obejmują szereg protokołów opartych na chmurze, kontrolę i zarządzanie inter-slice, optymalizację eksperymentalną, a także zaprojektowanie bezpiecznych i elastyczny funkcji sieciowych.

 

Konsorcjum zostało zawarte w 2017 r. i będzie trwało do 2019 r., a Unia Europejska przyznała środki na te działania w wysokości 7,7 mln euro.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE