Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Huawei oraz IEEE podczas gali CIGRE 2018 & the Huawei Global Power Summit ogłosiły że tworzą w pełni inteligentne sieci elektroenergetyczne.

Na gali CIGRE 2018 & the Huawei Global Power Summit, firma  oraz grupa robocza z IEEE ogłosiły premierę Standardu IEEE 1901.1-2018  dla komunikacji za pomocą linii energetycznych (PLC) o średniej częstotliwości (poniżej 12 MHz) do zastosowań w inteligentnych sieciach.

 

Projekt IEEE 1901.1 oficjalnie rozpoczął się we wrześniu 2016 r. Od samego początku Huawei ściśle współpracował z grupą IEEE PLC-IoT Industry Connection (IC), przedsiębiorstwem State Grid Corporation of China (SGCC) i innymi partnerami z całego świata, żeby przyspieszyć publikację tego standardu. Firma aktywnie też uczestniczy w działaniach normalizacyjnych IEEE P1901.1. Ponadto, podczas HUAWEI CONNECT 2017, Huawei OpenLab i grupa IEEE PLC-IoT IC zostali oficjalnymi partnerami. W ramach porozumienia grupa robocza IEEE wykorzystuje infrastrukturę sprzętową i programową Huawei OpenLab, a także doświadczenie ekspertów firmy.

 

Co ważne, wykorzystując Huawei OpenLab jako platformę, Huawei i członkowie grupy roboczej IEEE P1901.1 budują laboratoria certyfikacji PLC-IoT oraz opracowują stanowiska testowe dla wielu scenariuszy zastosowań tej technologii.

 

Publikacja standardu IEEE 1901.1 umożliwia budowanie globalnego ekosystemu, a Huawei jest ważnym wkładem do tego standardu. Jestem przekonany, że wspólnie możemy zbudować kwitnący ekosystem PLC-IoT, który jest doskonałą podstawą do współpracy wielu partnerów przemysłowych – powiedział Oleg Logvinov, przewodniczący Komitetu Wykonawczego IEEE PLC-IoT IC.

 

To wielka przyjemność świętować publikację standardu IEEE 1901.1 wraz z członkami grupy roboczej IEEE P1901.1 podczas szczytu CIGRE 2018 & the Huawei Global Power Summit. Huawei będzie kontynuować współpracę z partnerami branżowymi i członkami IEEE, aby napędzać rozwój branży PLC-IoT, promować i stosować standard na całym świecie oraz wspólnie wprowadzać innowacje, wykorzystując platformę OpenLab. Będziemy również współpracować z partnerami w celu stworzenia dobrze prosperującego ekosystemu i pomocy klientom z branży w osiągnięciu sukcesu biznesowego – podkreślił Wang Shaosen, dyrektor generalny Huawei Enterprise Gateway Domain.

 

Obecnie produkty opracowane przez Huawei w oparciu o ten standard, w tym flagowy moduł komunikacyjny PLC-IoT, oferują silne możliwości zapobiegania zakłóceniom, znacznie poprawiając niezawodność komunikacji na liniach elektroenergetycznych. Prędkość komunikacji w warstwie fizycznej wynosi 4 Mbit/s, prawie 200 razy więcej niż średnia w branży, co pozwala na świadczenie dodatkowych usług i poprawę ogólnej wydajności systemu. Moduł komunikacyjny PLC-IoT Huawei umożliwia transmisję na duże odległości. Ta cenna funkcja rozwiązuje ostatni milowy problem tradycyjnej wąskopasmowej technologii PLC.

 

Ponadto moduł komunikacyjny PLC-IoT jest rozwiązaniem typu plug-and-play i może obsługiwać różne scenariusze branżowe. Firma Huawei zgłosiła i uzyskała już ponad 20 patentów na technologię PLC-IoT, a także opracowała rozwiązania i produkty oparte na standardzie dla wielu branż, takich jak energetyka i transport. Ponadto, już dziś oferuje innowacyjne rozwiązania dostosowane do wielu zastosowań, w tym inteligentne systemy pomiarowe AMI, inteligentne terminale dystrybucji i transformacji mocy, rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, światła nawigacyjne oraz sygnalizacji świetlnej.

 

Należy dodać, że Huawei’s Fully-connected Smart Grid Solution obsługuje 13 z 20 największych na świecie firm energetycznych i jest szeroko stosowany w 73 krajach na całym świecie, obsługując ponad 190 odbiorców energii elektrycznej, na przykład SGCC w Chinach, E.ON w Niemczech i ENEL we Włoszech.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE