Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

HTC prezentuje nową platformę do pracy zdalnej i komunikacji w wirtualnej rzeczywistości. HTC Vive uruchamia wersję beta darmowej aplikacji dla firm – Vive Sync, służącej do współpracy w VR.

HTC Vive udostępnił darmową wersje beta nowej aplikacji Vive Sync, bezpiecznej platformy VR do zdalnej współpracy i spotkań. Aplikację udostępniono za darmo przedsiębiorstwom i pracownikom zdalnym. Vive Sync stworzona została bowiem właśnie z myślą o firmach. Celem twórców było umożliwienie przedsiębiorcom poprawy komunikacji wewnętrznej, nawet w rozległych zespołach, łączących różne oddziały oraz zewnętrznych podwykonawców, w efekcie podnosząc ich ogólną produktywność. Służą temu spotykania w wirtualnej przestrzeni Vive Sync.

 

Według raportu Gallupa poświęconego rynkowi pracy w Ameryce[i] praca zdalna już od dawna stała się jednym z elementów nowej rzeczywistości. Raport ten stwierdza, że 43% pracowników pracuje z dala od członków swojego zespołu przynajmniej częściowo, a 37% chciałoby zmienić pracę, by zyskać korzyści płynące z elastycznego trybu pracy i komunikacji zdalnej. Jednakże z przygotowanego przez Future Workplace i Virgin Pulse raportu na temat komunikacji w pracy[ii] wynika, że pracownicy zdalni częściej rezygnują z pracy ze względu na samotność, a 43% z nich twierdzi, że spędzanie większej ilości czasu na rozmowach twarzą w twarz pomogłoby im zbudować głębsze relacje z zespołem. Dzięki Vive Sync zespoły, w tym współpracownicy i menedżerowie, będą mogli nadal spotykać się ze sobą bezpośrednio, co zwiększy poziom ich zaangażowania, współpracy iefektywności.

 

„W przeciwieństwie do innych narzędzi czy mediów, VR może łączyć i angażować zdalne zespoły i pracowników, tak jakby byli oni obecni w tym samym pomieszczeniu. – powiedział David Sapienza, AVP Content Development & Production, HTC VIVE. – Vive Sync pozwala współpracownikom i partnerom na całym świecie kontaktować się ze sobą we wspólnej wirtualnej przestrzeni, co poprawia produktywność, współpracę i integrację pomiędzy członkami zespołu. Jesteśmy właśnie świadkami bezprecednsowej sytuacji, w której z dnia na dzień cała praca biurowa przeniosła się do domów. Często bez koniecznej infrastruktury, nie mówiąc nawet o warunkach lokalowych. VR to rozwiązanie, które przywraca zespołom zdolności kooperacji, a nawet rozwija ich możliwości o niedostępne w normalnych warunkach narzędzia. Z pewnością przyczyni się do sukcesu wielu firm w nowej rzeczywistości.”

 

Platforma Vive Sync potrafi jednocześnie obsłużyć do 30 uczestników, co sprawia, że jest idealnymnarzędziem do organizacji wewnętrznych spotkań kreatywnych i biznesowych, posiedzeń zarządu, szkoleń, wspólnej pracy projektowej, internetowych zajęć szkolnych, wirtualnych konferencji prasowych, warsztatów,  a nawet zdalnych prezentacji i premier produktów. Dzięki integracji z usługą OneDrive uczestnicy mogą w łatwy sposób udostępniać materiały, takie jak filmy, prezentacje PowerPoint czy pliki 2D i 3D bezpośrednio ze swoich serwerów.

 

Dzięki darmowej, mobilnej aplikacji Sync Avatar Creator, dostępnej w sklepach App Store i Google Play, użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane, dynamiczne, awatary, które będą ich cyfrowymi przedstawicielami. Aby umożliwić bardziej naturalne kontakty z wirtualnymi współpracownikami a także klientami, aplikacja Vive Sync obsługuje również urządzenie Tobii, które dzięki mechanizmowi śledzenia ruchu gałek ocznych ożywia wirtualne spotkania. Technologia ta jest dostępna bezpośrednio w goglach VR takich jak HTC Vive Pro Eye.

 

W fazie darmowych beta testów, użytkownicy Vive Sync będą mogły korzystać ze wszystkich dostępnych obecnie funkcji, takich jak:

  • Obsługa OneDrive – Umożliwia łatwe i bezpieczne przesyłanie wewnętrznych plików do i z aplikacji, a także ich udostępnianie.
  • Analizy modeli 3D – Umożliwia przesyłanie i skalowanie modeli 3D na potrzeby szczegółowych wewnętrznych analiz.
  • Spersonalizowane awatary – Bardziej rzeczywiste środowisko pracy dzięki stworzonym na podobieństwo użytkowników, spersonalizowanym awatarom.
  • Osobiste notatki – Notatki tworzone za pomocą funkcji zamiany mowy na tekst oraz zrzuty ekranu pozwalają na zachowanie ważnych informacji także po opuszczeniu sesji VR.
  • Rysunki 3D – Funkcja dodawania notatek do modeli i plików.
  • Stoły konferencyjne i siedzenia na widowni – W zależności od liczby uczestników istnieje możliwość spotkania się przy stole konferencyjnym lub zajęcia miejść na widowni.
  • Obsługa ekosystemu Vive – Aplikacja Vive Sync jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami Vive, w tym z autonomicznymi zestawami Vive Focus jak i goglami PC VR.

 

Do platformy Vive Sync sukcesywnie dodawane będą kolejne funkcje i usługi, takie jak:

  • Rozszerzona kompatybilność sprzętowa – Obsługa dużych ekosystemów VR, w tym Oculus Rift, Oculus Quest, Windows Mixed Reality i Valve Index.
  • Funkcje kontroli gospodarza – Pełna kontrola nad dużymi spotkaniami i konferencjami, w tym możliwość ograniczenia zakłóceń dzięki funkcjom takim jak wyciszanie uczestników i blokowanie określonych funkcji.
  • Możliwość uczestnictwa spoza VR – Uczestnicy, którzy nie posiadają gogli VR, mogą dołączyć do spotkania za pośrednictwem przeglądarki na komputerze PC.
  • Nagrywanie sesji – Opcja nagrywania spotkań w całości w celu udostępnienia ich uczestnikom, którzy nie mogą wziąć w nich udziału.

 

Aplikacja Vive Sync współpracuje z zestawami HTC Vive i dostępna jest pod adresem Sync.vive.com

 

[i] State of the American Workplace. Gallup, 2017.

[ii] The Work Connectivity Study. Future Workplace and Virgin Pulse, 2018.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE