Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Holendrzy do walki z epidemią koronawirusa wykorzystają technologie AMD i Lenovo. Klastry zbudowane m.in. przy wykorzystaniu procesorów EPYC pomogą w szukaniu szczepionki na COVID-19.

Nikhef, czyli Narodowy Instytut Holenderski Fizyki Subatomowej przeznaczył swój świeżo zainstalowany klaster obliczeniowy, obecnie w fazie testowej, do działań na rzecz walki z COVID-19. Standardowo używane do obliczeń związanych z fizyką cząstek i fal grawitacyjnych centrum danych w Amsterdamie oferuje swoją moc obliczeniową na rzecz projektu Rosetta@home prowadzonego przez Uniwersytet Waszyngtoński.

Systemy Lenovo ThinkSystem SR655 zostały już zainstalowane w celu przygotowania klastra na strumienie danych pochodzące z CERN, czyli Europejskiej Organizacji Badań Nuklearnych, gdzie Wielki Zderzacz Hadronów będzie wkrótce przesyłał 10-krotnie więcej danych niż obecnie. W zeszłym tygodniu zainstalowano maszyny z ponad 3800 rdzeniami AMD EPYC i 31 TB pamięci RAM. Nikhef obecnie testuje wymaganą infrastrukturę dla przyszłych transferów danych. Te nowe zasoby obliczeniowe będą udostępnione w trakcie tych testów, aby wspomóc badania molekularne nad koronawirusem.

Nowy klaster będzie uzupełniał zapowiedziane rok temu przez Nikhef centrum danych zbudowane z serwerów Dell EMC PowerEdge R6415 z procesorami AMD EPYC. Instytut wspiera tworzenie nowych technologii, w których fizyka cząstek odgrywa kluczową rolę – np. w rozwoju łączności, nawigacji GPS, zaawansowanych sensorów i technik obrazowania medycznego.

To także kolejna z inicjatyw napędzana technologią AMD, która służy walce z obecną epidemią, tak jak niedawno zapowiedziana inicjatywa Lawrence Livermore National Laboratory i Penguin Computing w Stanach Zjednoczonych. System ten także wspiera badania nad koronawirusem.

https://itreseller.com.pl/itrnewntt-system-zanotowala-rok-duzych-wzrostow-przychody-ze-sprzedazy-wyniosly-5368-mln-zl-co-stanowi-az-40-wzrost-rok-do-roku-notujac-zysk-przed-opodatkowaniem-w-wysokosci-55-mln-zl/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE