Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hewlett Packard Enterprise wraz z AMD, wygrywa projekt o wartości 600 milionów dolarów na dostawę superkomputera dla Departamentu Energii USA do wspierania bezpieczeństwa nuklearnego USA.

Hewlett Packard Enterprise Co (HPE) i Advanced Micro Devices Inc (AMD) poinformowały w środę, że wygrali umowę o wartości 600 milionów dolarów na dostawę superkomputera, który będzie wykorzystywany przez ramię bezpieczeństwa nuklearnego Departamentu Energii USA do wspierania arsenału nuklearnego w kraju.

 

Komputer, nazwany El Capitan od słynnej skalnej ścianie w górach Sierra Nevada w Kalifornii, zostanie umieszczony w Lawrence Livermore National Laboratory. Będzie również wykorzystywany przez dwa pozostałe krajowe laboratoria jądrowe, Sandia National Laboratories i Los Alamos National Laboratory. Urzędnicy Departamentu Energii już w zeszłym roku ogłosili, że przyznali projekt “El Capitan” firmie Cray Inc, która jest własnością HPE, ale nie poinformowali, kto dostarczy procesory.

 

“El Capitan dopilnuje, by laboratoria mogły nadal przodować w swoich misjach bezpieczeństwa narodowego, i pozwoli USA pozostać konkurencyjnym na światowej scenie w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności jeszcze przez wiele lat.” – podkreślił w oświadczeniu Bill Goldstein, dyrektor Lawrence Livermore National Laboratorium.

 

Według grupy badawczej TOP500 zajmującej się superkomputerami wszystkie oprócz jednego z 10 najlepszych najszybszych superkomputerów na świecie używają procesorów centralnych od Intel Corp lub International Business Machines Inc. Wyjątkiem jest trzecia najszybsza, która znajduje się w Chinach i wykorzystuje chip opracowany w kraju. Od zakończenia testów detonacji na żywo używanie komputerów do symulacji wybuchów jądrowych stało się kluczową częścią projektowania broni. Ogromna wymagana moc obliczeniowa stała się również źródłem międzynarodowej konkurencji i napięć. Według TOP500 spośród czterech najszybszych superkomputerów na świecie dwa znajdują się w Stanach Zjednoczonych, a dwa w Chinach.

 

Urzędnicy Stanów Zjednoczonych zabronili amerykańskim firmom prowadzenia interesów z niektórymi chińskimi grupami superkomputerów, które według urzędników amerykańskich mają chińskie powiązania wojskowe. Firmy i rząd podały, że El Capitan będzie prawdopodobnie o 30% szybszy niż wcześniej oczekiwano dzięki zastosowaniu przyszłych procesorów centralnych lub procesorów AMD „Genoa”. El Capitan użyje również czterech procesorów graficznych AMD lub procesorów graficznych dla każdego układu CPU, aby przyspieszyć zadania sztucznej inteligencji.

 

  • kolejnej generacji procesory AMD EPYC określane kodowo jako „Genoa” z rdzeniami „Zen 4” oraz obsługą następnej generacji pamięci i podsystemów I/O,
  • następnej generacji akceleratory obliczeniowe AMD Radeon Instinct bazujące na nowej architekturze oraz wykorzystujące nowej generacji pamięć HBM,
  • 3 generacji AMD Infinity Architecture, która łącząc procesor AMD EPYC z czterema akceleratorami AMD Radeon Instinct w jednym węźle pozwoli zunifikować pamięci tych podzespołów,
  • Ulepszona wersja otwartego, heterogenicznego środowiska programistycznego ROCm.

 

HPE powiedziało, że spodziewa się dostarczyć El Capitan w 2023 roku. Jeśli będzie działać zgodnie z przewidywaniami, maszyna będzie miała prędkość 2 exaflopów, co oznacza, że ​​będzie w stanie wykonać 1 kwintillion – lub 1 000 000 000 000 000 000 – obliczeń na sekundę i byłby szybszy niż obecny 200 najlepszych superkomputerów na świecie łącznie.

 

Superkomputer El Capitan będzie także służył do rozwoju systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także technik obliczeniowych i analitycznych dla celów NNSA (National Nuclear Security Administration) Stanów Zjednoczonych.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewhewlett-packard-enterprise-i-veeam-wprowadzaja-nowe-rozwiazania-w-zakresie-ochrony-danych-celem-jest-wyzszy-poziom-dostepnosci-oraz-obnizenie-kosztow-dla-klienta/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE