Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hewlett Packard Enterprise prezentuje platformę opartą na Kubernetes dla wdrożeń bare-metal i od brzegu sieci po chmurę.

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) zaprezentowała HPE Container Platform, pierwszą na rynku platformę kontenerową klasy enterprise opartą na Kubernetes, która przeznaczona jest zarówno dla aplikacji chmurowych, jak i monolitycznych aplikacji wymagających trwałej pamięci masowej. Dzięki HPE Container Platform, klienci korporacyjni mogą przyspieszać proces rozwoju nowych oraz istniejących aplikacji – działających na na różnych typach infrastruktury on-premise, w dowolnej chmurze poublicznej, czy brzegu sieci.

 

Platforma kontenerowa HPE została oparta na sprawdzonych innowacjach pozyskanych przez HPE w wyniku przejęci BlueData i MapR, a także w 100% open source’owym projekcie Kubernetes. To rozwiązanie nowej generacji radykalnie zmniejsza koszty i ogranicza złożoność. Umożliwia uruchamianie kontenerów na różnych typach infrastruktury on-premise przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności pozwalającej na wdrożenia na maszynach wirtualnych i instancjach chmurowych. Klienci – dzięki „odchudzeniu stosu” i możliwości wyeliminowania potrzeby wirtualizacji – zyskują większą efektywność, wyższy poziom utylizacji i poprawę wydajności.

 

Nowa platforma w unikalny sposób spełnia wymagania związane z wdrożeniami Kubernetes prowadzonymi na dużą skalę i w szerokim zakresie zastosowań, od uczenia maszynowego i analityki na brzegu sieci po implementację CI / CD oraz modernizację aplikacji. Zespoły IT mogą zarządzać wieloma klastrami Kubernetes z izolacją kontenerów różnych organizacji oraz wstępnie zintegrowaną trwałą pamięcią masową. Programiści zyskują bezpieczny dostęp na żądanie do swoich środowisk, dzięki czemu tworzenie aplikacji trwa krócej, a udostępnianie nowego kodu jest szybsze. Przy tym przenośność kontenerów oznacza, że raz napisany kod można później wdrożyć w dowolnym miejscu.

 

 „Rozwój aplikacji przesuwa się w kierunku kontenerów, a Kubernetes jest faktycznym standardem kontenerowej orkiestracji” – powiedział Kumar Sreekanti, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technicznych w Hybrid IT, HPE. „Łączymy naszą wiedzę specjalistyczną i własność intelektualną pochodzącą z ostatnich przejęć z open source’owym Kubernetesem, aby stworzyć platformę kontenerową klasy korporacyjnej, jakiej na rynku jeszcze nie było. Nasze podejście, w centrum którego znajdują się kontenery, zapewni przedsiębiorstwom szybszą i tańszą ścieżkę modernizacji aplikacji, zoptymalizowaną pod kątem infrastruktury bare-metal i rozszerzalną na dowolną infrastrukturę – od brzegu sieci po chmurę”.

 

Duże organizacje zdają sobie dzisiaj sprawę, że warunkiem transformacji i zachowania zdolności do konkurowania z branżowymi rywalami jest przyspieszanie innowacji i unowocześnianie aplikacji. A to wymaga z kolei zastosowania kontenerów oraz Kubernetesa do budowania aplikacji chmurowych cloud-native w architekturze mikrousługowej.

 

Co więcej, badania analityków branżowych potwierdzają ten szybki wzrost popularności kontenerów w biznesie:

  • Gartner szacuje, że do 2022 r. ponad 75 proc. globalnych organizacji będzie uruchamiać produkcyjnie skonteneryzowane aplikacje; dla porównania dzisiaj to mniej niż 30 proc.[1]
  • Badania IDC pokazują, że 55 procent dużych przedsiębiorstw w USA przyjęło Kubernetes za standard orkiestracji kontenerów[2]
  • Niedawna ankieta przeprowadzona przez 451 Research wskazuje, że 95 proc. nowych aplikacji będzie korzystać z kontenerów[3]

 

Ponieważ wykorzystywanie kontenerów i Kubernetesa przez duże organizacje obejmuje środowiska produkcyjne, tym samym zaczyna wykraczać poza rozwój oprogramowania i testowanie, dlatego należy skupić się na kilku kluczowych kwestiach, takich jak bezpieczeństwo, zarządzanie wieloma klastrami czy równoważenie obciążenia. Zwłaszcza, że pojawiają się nowe przypadki zastosowania – przetwarzanie danych na brzegu sieci, bazy danych oraz inne. Ponadto znaczna część aplikacji i systemów korporacyjnych nie została stworzona z myślą o chmurze – te tradycyjne monolityczne aplikacje są kosztowne w utrzymaniu, a wiele z nich mogłoby zyskać na konteneryzacji. Jednak zmiana architektury czy przebudowa istniejących aplikacji, tak by stały się cloud-native, jest droga i czasochłonna. Przy tym te aplikacje posiadają wymagania, które wciąż stanowią wyzwanie dla Kubernetes, takie jak trwałość bazowego systemu plików czy migracja.

 

HPE Container Platform to rozwiązanie „pod klucz”, które w unikalny sposób rozwiązuje te problemy: oprogramowanie BlueData stanowi warstwę kontrolną do zarządzania kontenerami, rozproszony system plików MapR zapewnia trwałość danych w kontenerach a Kubernetes umożliwia ich orkiestrację. To przełomowe podejście pozwala korzystać z zalet kontenerów nie tylko w przypadku chmurowych aplikacji zbudowanych w architekturze mikrousługowej. Konteneryzacja może objąć tradycyjne, monolityczne aplikacje wymagające trwałej pamięci masowej.

 

Najważniejsze korzyści platformy kontenerowej HPE to, m.in.:

  • modernizacja tradycyjnych, monolitycznych aplikacji bez konieczności zmiany architektury do poziomu zgodnego z nowoczesnymi standardami chmurowymi,
  • możliwość jednokrotnego tworzenia aplikacji i uruchamiania ich w dowolnym miejscu; wypełnienie luki między środowiskami lokalnymi, chmurami publicznymi i brzegiem sieci,
  • większa produktywność programistów i szybsze dostarczanie nowego kodu dzięki uproszczonemu wdrażaniu Kubernetes i zarządzaniu wieloma klastrami,
  • bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność klasy enterprise przy niższych kosztach – z kontenerami bare-metal i trwałością danych.

 

To nowe rozwiązanie uzupełniają istniejące usługi HPE, które wspierają klientów w zakresie strategii kontenerowych, modernizacji aplikacji i wdrożeń chmury hybrydowej. HPE Pointnext dostarcza usługi doradcze i konsultingowe oparte na doświadczeniach zebranych z ponad tysiąca projektów w obszarze chmury hybrydowej oraz wiedzy i najlepszych praktykach pozyskanych w wyniku przejęć Cloud Technology Partners i RedPixie.

 

Dostępność na świecie
Oprogramowanie HPE Container Platform będzie dostępne na początku 2020 r.

 

[1] Gartner, Arun Chandrasekaran, “Evolution of Virtualization: VMs, Containers, Serverless — Which to Use When?”, publikacja z 26 września 2019 r.

[2] IDC, Containers and Cloud Management Survey, maj, 2019 r.

[3] 451 Research, Voice of the Enterprise: DevOps Q1 201

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE