Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hewlett Packard Enterprise opublikowała siódmy raport Living Progress, firma HPE osiągnie neutralność klimatyczną 10 lat przed terminem!

Firma Hewlett Packard Enterprise opublikowała siódmy raport Living Progress, który określa globalne podejście firmy do zrównoważonego rozwoju, monitoruje postępy w realizacji wytycznych ESG oraz wskazuje jak nowe inicjatywy mogą przyspieszyć osiągnięcie celów klimatycznych

Hewlett Packard Enterprise (HPE) publikuje raport Living Progress Report za 2021 rok, w którym demonstruje swoje stałe zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonego świata poprzez przyspieszenie osiągnięcia neutralności węglowej, opracowywanie rozwiązań IT wspierających gospodarkę niskoemisyjną, inwestowanie w pracowników oraz prowadzenie działalności z naciskiem na najwyższe standardy etyczne.

 

 “Nie tylko pomagamy naszym klientom w osiąganiu ich celów ESG, ale również angażujemy się w tworzenie bardziej zrównoważonych technologii, tym samym motywując całą branże,” – podkreślił Antonio Neri, Prezes i CEO HPE. “Czujemy ogromną odpowiedzialność, żeby przedstawić kompleksowy i konkretny plan działania, aby wpierać naszych klientów, dostawców, a także społeczności w pomyślnym przejściu do zeroemisyjnej przyszłości.”

 

Na drodze do zeroemisyjności

Najnowszy raport globalny potwierdza, że HPE stanie się firmą zeroemisyjną w całym łańcuchu wartości już w 2040 r., wyprzedzając wcześniej wytyczoną datę o 10 lat. Dlatego firma dołączyła do inicjatywy Science Based Targets (SBTi) i podpisała zobowiązanie „Business Ambition for 1,5°C”, które jest jednym z najambitniejszych celów Porozumienia Paryskiego, gdyż dąży do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C. HPE zadeklarowało również gotowość do redukcji emisji w ramach swojej działalności operacyjnej o 70 proc. do 2030 r. w porównaniu do poziomu z 2020 roku. Firma już zredukowała ok. 62 proc. swoich emisji w ciągu ostatnich pięciu lat. Do 2040 roku firma planuje zmniejszyć swój globalny ślad węglowy o 90 proc.

Aby zwiększyć odpowiedzialność za osiągnięcie tych celów, HPE wprowadziło dwie nowe inicjatywy, przyśpieszające postęp w ESG na szczeblu kierowniczym:

  • W 2022 r. wszyscy wiceprezesi i managerowie przejdą obowiązkowy program szkoleniowy w zakresie klimatu. Celem programu jest wsparcie liderów w tworzeniu planów działań, które będą łagodziły wpływ działalności organizacji na klimat.
  • HPE wprowadziło nową metrykę wynagrodzeń dla członków Komitetu Wykonawczego, która wiąże część zmienną wynagrodzenia z postępami HPE w zakresie ograniczenia emisji CO2 w całym łańcuchu wartości.

 

 

Model as-a-service w służbie zrównoważonego rozwoju

Umożliwienie dostarczenia wszystkich usług HPE w modelu usługowym jest odpowiedzią HPE na zapotrzebowanie rynkowe, gdyż coraz więcej organizacji potrzebuje wsparcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki platformie HPE GreenLake Edge-to-Cloud organizacje mogą dopasować zasoby IT do swoich potrzeb, jednocześnie unikając nadmiernej alokacji. Firmy zmieniające tradycyjne modele typu CapEx na HPE GreenLake, mogą też zredukować o ponad 30 proc. koszty energii oraz utrzymania technologii. Przykładem jest przedsiębiorstwo zarządzające transportem z Nowej Zelandii, Auckland Transport (AT), które przeniosło swój video-system zarządzania ruchem na platformę HPE. W ten sposób organizacja obniżyła nie tylko koszty, gdyż rozliczała się tylko za wykorzystane usługi w chmurze, ale także zwiększyła wyposażenie kamer w swoim systemie o 60 proc., zmniejszając przy tym zużycie energii o 37 proc.

Oprócz wsparcia organizacji w ich transformacji cyfrowej, HPE prowadzi centra odzysku sprzętu IT. Centra HPE przetworzyły oraz wprowadzają do ponownego wykorzystania 85 proc. z trzech milionów jednostek technologii. HPE także przygotowuje raport dla organizacji, będących w HPEFS oraz ich partnerów, w którym szczegółowo opisuje sposób recyklingu ich zasobów IT oraz związane z tym korzyści środowiskowe.

Zastosowanie modelu biznesowego as a service jest obecnie jedną z najbardziej istotnych i korzystnych zmian, jakie firmy mogą wprowadzić, żeby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. Dlatego wydajność i wpływ na zrównoważony rozwój oraz personalizacja rozwiązań HPE przyczyniły się do wyniku finansowego na poziomie ok. 891 mln USD netto w 2021 r., co stanowi wzrost przychodów o ponad 185 proc. w ciągu ostatnich trzech lat. Ponadto w 2021 r. około 50 proc. rozwiązań HPE cechowało się szczególną trwałością i wydajnością.

 

 

Działalność zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi

Zaangażowanie HPE dąży do bycia liderem w zakresie standardów, dlatego nierzadko działalność firmy rynku wykracza poza średnią rynkową i obejmuje opracowywanie, wdrażanie i użytkowanie produktów i rozwiązań. Jednym z przykładów jest szczególna dbałość o bezpieczeństwo produktu. HPE pozostaje jedyną firmą oferującą Commercial National Security Algorithm Suite (CNSA), najbardziej zaawansowane szyfrowanie dla platform serwerowych. W 2021 r. HPE wprowadziło projekt Aurora, który rozszerza bezpieczny rdzeń zaufania i procesy weryfikacji, aby zapewnić natywne dla chmury rozwiązania w swojej architekturze edge-to-cloud.

W 2021 r. firma HPE wprowadziła także zasady etyki związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI), z myślą o odpowiedzialnym rozwoju, wdrażaniu i wykorzystywaniu sztucznej inteligencji. Zasady te obejmują rozwój produktów, partnerstwa i wewnętrzne wykorzystanie AI przez inne firmy do wspierania swoich operacji biznesowych.

HPE ustanowiło również bardziej rygorystyczne cele w zakresie odpowiedzialności za łańcuch dostaw, aby zapewnić etyczne pozyskanie produktów. Do 2030 r. HPE dąży do:

  • 100 proc. dostawców HPE działa zgodnie z zasadą „Pracodawca płaci” (98 proc. wydatków dostawcy)
  • 100 proc. głównych dostawców HPE szkoli swoich pracowników w zakresie praw człowieka (95 proc. wydatków dostawców)
  • 100 proc. dostawców HPE poziomu 1 i 2 posiada skuteczne procesy składania skarg dla pracowników.

Link do raportu: kliknij tutaj.

 

“Mamy ambicję, aby było 10 akwizycji w roku.” – podkreśla Wojciech Wolny, twórca sukcesu Grupy Euvic w programie IT Reseller TV “Liderzy Branży”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE