Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Hewlett Packard Enterprise całkowicie opuszcza Rosję i Białoruś! Decyzja dotyczy zarówno sprzedaży, jak i usług. 

Jedna z kluczowych firm technologicznych, Hewlett Packard Enterprise podała, że całkowicie opuszcza Rosję i Białoruś. Dotyczy to więc zarówno sprzedaży, jak i usług. 

HPE – wraz z dziesiątkami innych dużych firm technologicznych, z których wiele od razu wycofało się – spowolniło swoją współpracę z Rosją i Białorusią po tym, jak Władimir Putin dokonał inwazji na Ukrainę. HPE zawiesiło sprzedaż i dostawy do obu krajów niemal natychmiast po rozpoczęciu inwazji, bo jeszcze pod koniec lutego. Jednak do tej pory firma nie zaprzestała całkowicie prowadzenia tam działalności.

 

„Kontynuowanie działalności w Rosji i na Białorusi nie jest już możliwe, a my kontynuujemy uporządkowane wyjście z naszej pozostałej działalności w tych krajach” – napisała firma HPE na swoim blogu.

 

HPE podaje także, że „zaangażuje się w przejrzystą komunikację z członkami zespołu, klientami i partnerami, których to dotyczy, gdy kończymy działalność biznesową w obu krajach”.

 

W pewnym skrócie można więc odczytać tę wiadomość jako deklarację długofalowego wycofania się z obydwu rynków – rosyjskiego i białoruskiego, wraz z zakończeniem trwających operacji biznesowych. Co ważne, HPE objęło decyzją także Białoruś – skutek decyzji dla Rosji będzie więc znacznie bardziej dotkliwy – nie jest bowiem tajemnicą, że Białoruś w przypadku wielu biznesów stanowi dziś swoistą furtkę do Rosji.

 

IFS Connect 2022: Współpraca, loty w kosmos i pierwsze w historii nagrody IFS Business Transformation Awards.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE