Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa Transition Technologies ocenia rekordowe wyniki finansowe. Spółka zachowuje wyjątkową dynamikę wzrostu, ale ostrożnie ocenia perspektywy przyszłej koniunktury światowej.

Grupa informatyczna Transition Technologies (Grupa TT, GK TT) ocenia wstępne wyniki finansowe jako rekordowe. Całkowite przychody Grupy po sześciu miesiącach 2022 roku sięgnęły ok. 330 mln PLN (wzrost o 40% r/r) przy utrzymaniu wysokiej zyskowności – EBITDA wyniosła 35 mln PLN, czyli była wyższa o ponad 60%. Spółka zachowuje wyjątkową dynamikę wzrostu, ale ostrożnie ocenia perspektywy przyszłej koniunktury światowej.

 

„Nasze wyniki po raz kolejny są rekordowe” – komentuje prof. Konrad Świrski, Prezes Zarządu TT. „Poza świadczeniem zaawansowanych usług outsourcingowych (managed services), na które utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie, kontynuujemy wiele projektów wdrożeniowych w krajach Europy Zachodniej i USA. Z sukcesem wdrażamy projekty cyfryzacji firm przemysłowych, automatyki oraz sprzedajemy nasze rozwiązania softwarowe, pozwalające na optymalizację i zaawansowaną diagnostykę instalacji przemysłowych na całym świecie. Wciąż również rozwijamy nasze systemy wspomagające handel hurtowy największych korporacji energetycznych. Widzimy też ciągle wzrastające zapotrzebowanie na wynajem zespołów informatycznych z polskiego sektora publik”.

 

Największe spółki grupy kapitałowej – Transition Technologies MS (outsourcing i managed services) i Transition Technologies PSC (kompleksowe projekty cyfryzacji przedsiębiorstw przemysłowych, wdrożenia systemów PLM, Industrial Cloud IoT, AR) osiągnęły ponad 30% wzrostu przychodów przy dwucyfrowych wskaźnikach rentowności.

 

„Pokazuje to stosunkowo dobrą koniunkturę w pierwszej połowie roku. Jesteśmy jednak bardzo ostrożni. Przedłużająca się wojna w Ukrainie i coraz większa brutalizacja walk, bardzo wysokie ceny energii i surowców energetycznych, mogą spowodować spowolnienie gospodarcze, a wysokie odczyty inflacji i pogarszające się wskaźniki przewidywania koniunktury wskazują nawet na możliwość recesji” – dodaje prof. Świrski. „Doświadczenia amerykańskie – rekordowe ceny paliw na stacjach benzynowych (dziś nawet 5$ za galon, co na warunki amerykańskie jest szokiem), które zawsze były „nieformalnym” wskaźnikiem gospodarki oraz niskie wyceny spółek technologicznych na giełdach, pokazują zagrożenia szczególnie istotne dla sektora IT”.

 

Grupa Transition Technologies jest zdywersyfikowaną, nowoczesną grupą technologiczną, operującą głównie na rynkach Europy Zachodniej, USA i częściowo Azji. Szerokie portfolio obejmujące zarówno usługi informatyczne, jak i wdrożenia i sprzedaż licencji własnych, w większości skoncentrowane jest na rynkach przemysłowym, energetyki i gazu.

Strategia rynkowa opiera się o długoterminowe kontrakty z dużymi koncernami międzynarodowymi oraz ciągłe podążanie za nowymi trendami technologicznymi. Grupa liczy już 11 spółek zorganizowanych w strukturze holdingowej, które prowadzą własną działalność operacyjną oraz planują własne akwizycje. Grupa liczy na kolejne działania M&A w tym roku, zarówno na rynku polskim jak i europejskim i światowym. Kilka projektów jest na dużym poziomie zaawansowania. W kolejnych latach Grupa będzie dalej realizować strategię zarówno szybkiego rozwoju organicznego, jak i wzrostu poprzez akwizycje.

 

„Świat stał się wysoce nieprzewidywalny. Można zarówno kreślić scenariusze recesji, jak i szybkiego powrotu do rekordowych wzrostów. Kluczem dla rozwoju firm staje się bezpieczeństwo zamówień i stały rozwój. Wobec tego, mamy nadzieję na utrzymanie ciągłego trendu wzrostowego Grupy. W takich momentach najlepiej jest „robić swoje” – do 2025 chcemy osiągnąć co najmniej 1 mld obrotów i oczywiście być zeroemisyjną firmą, oferującą najnowsze produkty i usługi” – podsumowuje prof. Świrski.

 

Dodatkowe 491 mld zł w PKB Polski do 2030 r., dzięki inwestycjom w technologie zgodnie z unijną Drogą do Cyfrowej Dekady, wynika z raportu Amazon Web Services (AWS).

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE