Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa rosyjskich hakerów Killnet znów atakuje. Check Point ostrzega – liczba ataków sponsorowanych przez państwo stale rośnie!

Estonia padła ofiarą kolejnego ataku znanej, rosyjskiej grupy cyberprzestępców – Killnet. Według doniesień mediów, to największa fala cyberataków od ponad dekady. Atak ma być odwetem za zdemontowanie przez rząd Estonii pomnika poświęconego sowieckim weteranom II Wojny Światowej.

Liczba ataków sponsorowanych przez państwo wzrosła prawie o połowę – ostrzega Check Point Software.

 

– Estonia była obiektem najpoważniejszych ataków cybernetycznych, z jakimi miała do czynienia od 2007 roku – napisał w czwartek na Twitterze Luukas Ilves, podsekretarz ds. transformacji cyfrowej. Próby ataków DDoS były wymierzone zarówno w instytucje publiczne, jak i sektor prywatny – dodał przedstawiciel rządu Estonii. Według oświadczenia Killnet zamieszczonego w mediach społecznościowych, grupa zaatakowała i usunęła 200 głównych stron internetowych w Estonii – banki, rząd, służba zdrowia.

 

W maju 2022 r grupa Killnet zapowiedziała ataki na kraje angażujące się w wojnę na Rosyjsko-Ukraińską. Celem ataków miały być m.in. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, kraje bałtyckie oraz Polska. Hakerzy twierdzą, że powinni pozostać lojalni wobec swojej ziemi, zwłaszcza w czasie wojny. Hakerzy z Killnet, którzy stali za ostatnimi atakami na strony na Litwie i Norwegii, są sprzymierzeni z inną grupą – NoName057 atakującą w ostatnich tygodnia m.in. Polskę.

Aktywność grupa hakerskich rośnie – według danych firmy Check Point Research globalnie liczba cyberataków sponsorowanych i wspieranych przez państwo grup hakerskich w ostatnim półroczu wzrosła o 42%.  

 

– Ostatnio ujawniona działalność grup Killent i NoName057 jest częścią szerszego trendu, który obserwujemy od początku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego – mówi Wojciech Głażewski, dyrektor firmy Check Point Software Technologies w Polsce.

 

Jak wynika z danych Check Point Software, główną motywacją tego typu ataków jest wyłudzanie pieniędzy za pomocą oprogramowania ransomware w celu pozyskania środków finansowych.

 

Na wojnie z Rosją i reżimem Łukaszenki „Cyberpartyzanci walczą o demokratyczną i suwerenną Białoruś” podkreśla Yuliana Shemetovets, rzeczniczka prasowa Cyberpartyzantów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE