Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa Legendary Rover z Politechniki Rzeszowskiej konkuruje w USA z zespołami z całego świata o zwycięstwo w najbardziej prestiżowym konkursie robotów University Rover Challenge.

Grupa Legendary Rover z Politechniki Rzeszowskiej konkuruje właśnie w USA z zespołami z całego świata o zwycięstwo w międzynarodowym i najbardziej prestiżowym konkursie robotów University Rover Challenge. Wyniki finałowej rywalizacji poznamy w najbliższą sobotę, 2 czerwca.

 

Legendary Rover to 17-osobowa grupa zdolnych studentów trzech różnych wydziałów Politechniki, którzy w oparciu o własne, nowatorskie i innowacyjne pomysły wspólnie realizują projekt badawczy dotyczący budowy analogu łazika marsjańskiego. Model został zbudowany pod kątem prestiżowych, międzynarodowych zawodów University Rover Challenge, które rokrocznie, pod okiem inżynierów z NASA, odbywają się na terenie ośrodka badawczego symulującego środowisko Marsa. Studenci z Legendary Rover dwukrotnie zdobyli już tam tytuł MISTRZA ŚWIATA (2016, 2015) oraz III miejsce w roku 2014, pokonując przy tym 30 drużyn z całego globu. W obecnym roku planują powtórzyć swój sukces i są na dobrej drodze do celu, bo znaleźli się w konkursowym finale.

 

Tegorocznym partnerem strategicznym projektu został Samsung Inkubator z Rzeszowa, w którym rozwijane są pionierskie pomysły polskich startupów. To idealne miejsce dla innowatorów z grupy Legendary Rover, tym bardziej że sami są także z Rzeszowa. Dzięki wsparciu firmy Samsung zespół otrzymał pomoc finansową na organizację wyjazdu oraz wyposażył łazika w kamery GEAR 360, zapewniając dzięki nim doskonałą widoczność operatorowi łazika.

 

Jesteśmy bardzo dumni, że Polacy osiągają takie sukcesy na świecie – mówi Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager w Samsung Electronics Polska. I choć nasze urządzenia tworzymy z myślą o codziennych potrzebach ludzi na ziemi, cieszymy się bardzo, że kamery GEAR 360 znalazły też zastosowanie w budowie kosmicznego robota – dodaje.

 

Zawody University Rover Challenge rozpoczną się w czwartek, 31 maja, na pustyni, na której warunki są zbliżone do tych panujących na Czerwonej Planecie. Jest to teren rezerwatu Mars Desert Research Station w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Ekipa Legendary Rover dotarła już z łazikiem na miejsce i sprawdza działanie robota w konkursowych warunkach. Testuje komunikację pomiędzy stacją operatorską, a robotem, pobiera próbki czerwonej gleby, które dalej bada pod kątem występowania w nich oznak życia. Testuje również swoje autonomiczne systemy, dzięki którym łazik porusza się samodzielnie.

 

Dzięki pierwszym wnioskom, które wyciągnęliśmy po sprawdzeniu naszych rozwiązań w warunkach górsko-pustynnych wprowadzamy do modelu udoskonalenia, wymieniamy drobne elementy i dostosowujemy konstrukcję – relacjonuje Joanna Baran, członkini zespołu. Po czym dodaje – Mierzymy wysoko, ponieważ chcemy powtórzyć sukces sprzed lat. Jesteśmy zmotywowani, a kolejne trudności jakie napotykamy dodają nam jeszcze więcej pewności siebie.

 

Zmagania Legendary Rover można śledzić na bieżąco na ich profilu na Facebooku https://www.facebook.com/legendaryrover/

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE