Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa AB rozszerza współpracę z MikroTik, producentem rozwiązań sieciowych i systemów bezprzewodowych.

Grupa AB wzbogaca swoją ofertę na polskim rynku o produkty łotewskiego producenta rozwiązań sieciowych i systemów bezprzewodowych. Dystrybutor w ten sposób konsekwentnie zwiększa atrakcyjność swojej oferty na rynkach w regionie CEE. Współpraca z MikroTik jest możliwa dzięki umowie dystrybucyjnej, która jest już realizowana na rynku czeskim i słowackim przez spółki wchodzące w skład Grupy AB. 

Współpraca polskiej Grupy AB z firmą MikroTik rozpoczęła się ponad rok temu w Czechach. Wtedy w ofercie czeskiej spółki dystrybutora pojawiła się kompleksowa oferta producenta. Teraz ta sama oferta zostanie wprowadzona na polski rynek. W pierwszym etapie do oferty trafią rozwiązania dedykowane dla rynku SMB oraz SOHO, które z czasem zostaną wzbogacone o produkty m.in. dla partnerów z sektora ISP. Oferta łotewskiego producenta jest na tyle unikatowa, że potrafi sprostać nawet największym wyzwaniom stawianym przez partnerów.

 

Jednym z priorytetów Grupy AB jest nie tylko zapewnienie naszym Partnerom dostępu do towaru, ale też wprowadzanie do oferty kolejnych atrakcyjnych produktów i rozwiązań technologicznych. Cieszymy się, że nasza oferta na polskim rynku zostanie wzbogacona o produkty MikroTik. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie szereg korzyści i pozwoli każdej ze stron zwiększyć przewagę rynkową. – wyjaśnia Jarosław Słowiński, dyrektor zakupów w AB S.A.

 

Dystrybutor oprócz nowej oferty planuje również dzielić się z partnerami wiedzą na temat rozwiązań oferowanych przez MikroTik. Za obszar szkoleń odpowiedzialne będzie Centrum Kompetencyjne AB. Oferta łotewskiego producenta pojawi się z końcem stycznia na należącej do dystrybutora platformie e-commerce ABOnline.pl.

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 8 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell – do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

W roku finansowym 2020/2021 Grupa AB zanotowała ponad 13 mld zł przychodów ze sprzedaży (+28% rdr), generując 182 mln zł wyniku EBITDA (+64% rdr) i 123 mln zł zysku netto (+86% rdr). Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

 

ISE 2022 w Barcelonie przełożone z powodów bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE