Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Grupa AB rozszerza współpracę z MikroTik, producentem rozwiązań sieciowych i systemów bezprzewodowych.

Grupa AB wzbogaca swoją ofertę na polskim rynku o produkty łotewskiego producenta rozwiązań sieciowych i systemów bezprzewodowych. Dystrybutor w ten sposób konsekwentnie zwiększa atrakcyjność swojej oferty na rynkach w regionie CEE. Współpraca z MikroTik jest możliwa dzięki umowie dystrybucyjnej, która jest już realizowana na rynku czeskim i słowackim przez spółki wchodzące w skład Grupy AB. 

Współpraca polskiej Grupy AB z firmą MikroTik rozpoczęła się ponad rok temu w Czechach. Wtedy w ofercie czeskiej spółki dystrybutora pojawiła się kompleksowa oferta producenta. Teraz ta sama oferta zostanie wprowadzona na polski rynek. W pierwszym etapie do oferty trafią rozwiązania dedykowane dla rynku SMB oraz SOHO, które z czasem zostaną wzbogacone o produkty m.in. dla partnerów z sektora ISP. Oferta łotewskiego producenta jest na tyle unikatowa, że potrafi sprostać nawet największym wyzwaniom stawianym przez partnerów.

 

Jednym z priorytetów Grupy AB jest nie tylko zapewnienie naszym Partnerom dostępu do towaru, ale też wprowadzanie do oferty kolejnych atrakcyjnych produktów i rozwiązań technologicznych. Cieszymy się, że nasza oferta na polskim rynku zostanie wzbogacona o produkty MikroTik. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca przyniesie szereg korzyści i pozwoli każdej ze stron zwiększyć przewagę rynkową. – wyjaśnia Jarosław Słowiński, dyrektor zakupów w AB S.A.

 

Dystrybutor oprócz nowej oferty planuje również dzielić się z partnerami wiedzą na temat rozwiązań oferowanych przez MikroTik. Za obszar szkoleń odpowiedzialne będzie Centrum Kompetencyjne AB. Oferta łotewskiego producenta pojawi się z końcem stycznia na należącej do dystrybutora platformie e-commerce ABOnline.pl.

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 8 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc.,  Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell – do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży.

W roku finansowym 2020/2021 Grupa AB zanotowała ponad 13 mld zł przychodów ze sprzedaży (+28% rdr), generując 182 mln zł wyniku EBITDA (+64% rdr) i 123 mln zł zysku netto (+86% rdr). Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

 

ISE 2022 w Barcelonie przełożone z powodów bezpieczeństwa.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE