Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Google zawiera umowę z przedsiębiorstwem w Nevadzie na energię geotermalną do zasilania data center

Google zawarł umowę z przedsiębiorstwem energetycznym Berkshire Hathaway NV Energy na zasilanie jego centrów danych w Nevadzie zaawansowaną energią geotermalną, poinformowała w środę amerykańska firma technologiczna. 

Partnerstwo pomoże Google’owi w realizacji celu, jakim jest korzystanie z całkowicie czystej energii do 2030 roku. Na razie w tym roku Google ogłosił plany wydania co najmniej 4 miliardów dolarów na budowę lub rozbudowę centrów danych w Indianach, Missouri i Wirginii.

Jak podaje Reuters, transakcja, która została wysłana do stanowych organów regulacyjnych do zatwierdzenia, będzie w stanie zwiększyć ilość bezemisyjnej energii geotermalnej wprowadzanej do lokalnej sieci energetycznej na potrzeby działalności Google’a do 115 megawatów z 3,5 megawatów w ciągu około sześciu lat, jak czytamy w oświadczeniu firmy.

Zawarcie porozumienia następuje w czasie, gdy największe na świecie firmy technologiczne poszukują ogromnych ilości energii elektrycznej do zasilania swoich szybko rozwijających się centrów danych lub gigantycznych magazynów komputerowych, niezbędnych do wspierania technologii takich jak generatywna sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze.

Jak wynika z najnowszego raportu firmy dotyczącego ochrony środowiska, globalna działalność Google’a była w 64% zasilana energią bezemisyjną, w tym energią wiatrową i słoneczną. Partnerstwo z NV Energy to nowy sposób, w jaki przedsiębiorstwa posiadające bardzo duże pojawiające się obciążenia energią elektryczną i cele klimatyczne mogą uzyskać swoją moc na regulowanych rynkach energii.

Regulowane rynki energii wymagają zakupu energii od lokalnego zakładu energetycznego, a nie bezpośrednio od generatora, co może stanowić wyzwanie dla firm poszukujących całkowicie czystej energii. Umowa obejmowała bezpośredni wkład Google w planowanie zasobów wytwórczych energii NV Energy i opracowanie struktury stawek, nazwanej taryfą czystego przejścia, którą Google chce powielić w innych częściach kraju.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE