Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Google zainwestuje 2,3 mld USD w centra danych w Ohio

Firma Google zobowiązała się zainwestować dodatkowe 2,3 miliarda dolarów w swoje trzy kampusy centrów danych w środkowym Ohio.

Gigant chmurowy ma istniejące kampusy w New Albany i Lancaster, a obecnie buduje kolejny w Columbus. Najnowsza inwestycja stanowi uzupełnienie kwoty 4,4 miliarda dolarów wydanych w tym stanie od 2019 roku.

Nie ujawniono, w jaki sposób fundusze zostaną wykorzystane i rozdzielone na poszczególne kampusy centrów danych.

“Centra danych są niezbędne w naszym cyfrowym życiu, a dodatkowa wielomiliardowa inwestycja Google jeszcze bardziej umacnia centralne Ohio jako ważne centrum technologiczne w Ameryce” – napisał w oświadczeniu Jon Husted, porucznik gubernatora Ohio.

Google po raz pierwszy wszedł do Ohio w 2019 roku, kiedy firma rozpoczęła budowę centrum danych New Albany o wartości 600 mln USD. W tym samym roku firma dodała dodatkowe zobowiązanie w wysokości 1 miliarda dolarów na budowę centrów danych w Columbus i Lancaster. W 2021 r. firma zaplanowała rozbudowę centrum danych o wartości 1 mld USD w New Albany. W ubiegłym roku Google przeznaczył kolejne 1,7 mld USD na ten stan.

Według Jima Andersona, wiceprezesa Google Cloud ds. ekosystemu partnerów i kanałów w Ameryce Północnej, do klientów centrów danych Google w Ohio należą Nationwide, Huntington Bancshares, Victoria’s Secret i Wendy’s, a także stan Ohio.

W ubiegłym roku Google nawiązał współpracę z EDP Renewables North America w celu stworzenia 500-megawatowego portfela energii słonecznej z projektami, które według Google będą zlokalizowane głównie w Ohio.

W 2023 r. Amazon Web Services (AWS) ogłosił, że zainwestuje 7,8 mld USD w centra danych w tym stanie. Na początku tego roku AWS zakupił 234 akry w hrabstwie Pickaway w stanie Ohio na potrzeby planów rozbudowy centrów danych.

Microsoft ma również centra danych w budowie lub rozważa ich budowę w Ohio, w tym w Columbus, Licking County i New Albany.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE