Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Gdzie powstanie europejska fabryka Intela? Nowe informacje wskazują na trzecią gospodarkę w UE.

Prezes Intela, Pat Gelsinger, zapowiadał utworzenie nowej fabryki półprzewodników gdzieś w Europie. Pierwotnie, decyzja miała zostać ogłoszona jeszcze w tym roku, chociaż dziś wiemy już, że stanie się to w 2022 roku. Pozostaje pytanie: gdzie Intel zainwestuje swoje miliardy dolarów?

Jak podaje Reuters, Intel i Włochy intensyfikują rozmowy na temat inwestycji, która ma wynieść około 8 miliardów euro. Jej przedmiotem jest budowa zaawansowanej fabryki zajmującej się pakowaniem półprzewodników. Transakcja tej wielkości zapewniłaby Włochom około 10% z 80 miliardów euro, które amerykańska firma zamierza wydać w Europie w ciągu następnej dekady. Nie bez znaczenia jest oczywiście tu także polityka międzynarodowa. W kwietniu włoski rząd zablokował planowaną sprzedaż pakietu kontrolnego lokalnego producenta sprzętu półprzewodnikowego chińskiej firmie Shenzhen Invenland Holdings Co Ltd. To, jak każda akcja ograniczająca rolę Chin, z pewnością zostało docenione w Waszyngtonie.

Intel prowadzi rozmowy z szefami rządów w różnych krajach UE, jednak należy zakładać, że wybór padnie raczej na kraje tzw. starej Unii. Pomimo większych kosztów na miejscu, są one pozbawione ryzyka niestabilności politycznej, którą w naszej części Europy widać m.in. w Polsce i na Węgrzech.

Tzw. megafab, czyli duża fabryka półprzewodników, która także ma stanąć gdzieś na terenie UE, jak sugeruje Reuters, stanie w Niemczech, chociaż “w grze” pozostaje też Francja.

„Zachęcają nas liczne możliwości wspierania agendy cyfrowej UE i ambicji w zakresie półprzewodników 2030. Chociaż obecne negocjacje są w toku i są poufne, planujemy jak najszybciej wydać oświadczenie” – podał Intela w oświadczeniu.

 

“Dyski zewnętrzne SSD Samsunga są znakomite w pracy zdalnej i hybrydowej” – mówi Maciej Kamiński z Samsung Memory w programie IT Reseller TV “Liderzy Branży”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE