Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Fujitsu stworzyło innowacyjną technologię opartą na sztucznej inteligencji, która znacząco podnosi poziom kontroli produkcyjnej i wykrywania defektów.

Fujitsu Laboratories of Europe rozwinęły innowacyjną technologię AI (Artificial intelligence), która w znaczący sposób przyspiesza procedury badań nieniszczących (NTD) w wybranych procesach produkcyjnych. W celu analizy danych NTD i identyfikacji wzorców sugerujących błędy produkcyjne, technologia Fujitsu wykorzystuje rozwiązania deep learning oraz procesowania obrazów i dźwięku. Nowe rozwiązanie Fujitsu Laboratories of Europe zmieni obecne procedury kontroli jakości (QC), automatycznie zidentyfikuje problematyczne obszary i zredukuje konieczność ręcznej kontroli o 80%. Rozwiązanie również samo się uczy. Rozwiązanie ma szeroki zakres wdrożenia w przedsiębiorstwach prowadzących inspekcje NDT za pomocą ultradźwięków, promieni Roentgena czy skanowania. To zazwyczaj branże automotive, lotnicza (w zakresie produkcji samolotów), farmaceutyczna, transportowa i infrastrukturalna.

 

Fujitsu stworzyło innowacyjną technologię opartą na sztucznej inteligencji (AI), która znacząco podnosi poziom kontroli produkcyjnej i wykrywania defektów. To możliwe dzięki błyskawicznej automatycznej analizie i diagnozie NDT, wykorzystującej dane pochodzące ze skanów ultradźwiękowych. W efekcie wykrywanie potencjalnych defektów odbywa się szybciej niż przy zastosowaniu obecnie obowiązujących procesów. Rozwiązanie Fujitsu Laboratories of Europe wykorzystuje sztuczną inteligencję, która łączy metody procesowania obrazów i dźwięków, a także technologię deep learning. W ten sposób odpowiada na złożone problemy jakości produkcyjnej.

 

Element deep learning wspiera zdolności głębokich sieci neuronowych w procesowaniu danych graficznych. Wykorzystując w tym celu technologię opracowaną w Fujitsu Laboratories of Europe, wykrywa interesujące kontrolerów wzorce. Wiąże się to z konwertowaniem danych do formatu graficznego oraz z automatyzowaniem i przyspieszaniem wykrywania odpowiednich wzorów w skanie danych NDT, które mogą sugerować defekty produkcyjne. W ten sposób konieczność ręcznej kontroli, a tym samym zaangażowania eksperta, spada o 80%. W efekcie obserwuje się usprawnienia kontroli jakości, redukcję przestojów i potencjał zwiększenia produkcji. Rozwiązanie Fujitsu uczy się po pierwotnej implementacji, dając przestrzeń na wprowadzanie ulepszeń produkcyjnych i zwiększenie rentowności inwestycji.

 

Opracowaliśmy rozwiązanie, które uczy się wyszukiwania wzorów dzięki wykorzystaniu danych. Współpracując z producentami możemy szybko dostosować się do ich konkretnych procesów. To możliwe dzięki umiejętności uczenia się narzędzia na jedynie kilku przykładach. W znaczący sposób minimalizuje to konieczność opisywania danych przez specjalistów odpowiedzialnych za cały proces. W Fujitsu Laboratories of Europe skupiamy się na strategii współtworzenia, dążąc do rozwiązania problemów, przed którymi stają producenci – w krótkim czasie, z wykorzystaniem wiedzy Fujitsu i innowacjami AI – komentuje Dr Adel Rouz, Executive Vice President, Laboratories of Europe Fujitsu.

 

Fujitsu Laboratories of Europe już w tej chwili mogą pochwalić się użyciem ich rozwiązań w różnego rodzaju aplikacjach: danych sensorycznych w ciągach danych, zużycia energii, analizy cen ciągów czasowych, analizy kursów danych i inteligentnej produkcji. W aplikacjach online wykorzystuje się je do odzyskiwania z baz danych modeli 3D CAD czy wsparcia projektowania produktów i kontroli jakości. Technologia została także wykorzystana do aplikacji z dziedziny „social innovation”. Dzięki detektorowi potencjalnie niebezpiecznych zachowania jak jedzenie, picie czy ustawianie nawigacji GPS w czasie prowadzenia samochodu, zostały one odpowiednio sklasyfikowane przy zastosowaniu metody konwertowania danych do form graficznych, które następnie implementowano do głębokiej sieci neuronowej. Fujitsu Laboratories of Europe to ośrodek doskonalenia w zakresie uczenia maszynowego i deep learning, które stanowią część cyfrowych rozwiązań i usług dostarczanych w ramach podejścia Zinrai. Działania Fujitsu Laboratories of Europe opierają się również na współpracy i współtworzeniu z klientami Fujitsu, a także ośrodkami badawczymi z Europy, m.in Szpitalem Klinicznym San Carlos w Madrycie (rozwiązanie dla inteligentnego system opieki zdrowotnej HIKARI AI), Uniwersytetem Sewilskim (analityka danych dla aplikacji turystycznych) i 5G Innovation Centre w Wielkiej Brytanii.

 

 

Nowe rozwiązanie AI, które jest aplikacją kontroli jakości, automatycznie analizuje i wykrywa odpowiednie wzory w danych ultradźwiękowych NDT. NDT to nieinwazyjna technika pozwalająca stwierdzić stan materiałów lub struktur. Pozwala jednocześnie wykrywać wewnętrzne defekty testowanych obiektów. To technika szeroko wykorzystywana w przemyśle w ramach procesów kontroli jakości. Obecnie wykrywanie defektów przy pomocy NDT odbywa się ręcznie poprzez głęboką analizę każdej części skanu. W przypadku obiektów dużych rozmiarów proces może trwać wiele godzin. Operator kierujący się wizualnymi wskazówkami w rodzaju zakrzywień struktur lub dyskontynuacji określa potencjalne defekty. Rozwiązanie Fujitsu identyfikuje konkretne rejony skanu automatycznie, angażując ekspertów tylko do wybranych zadań.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE