Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Europejskie wydatki na IoT rosną szybko, mimo licznych trudności.

Jak podaje IDC, w Europie nie ustają inwestycje w IoT. Sektor ten notuje dwucyfrowy wzrost pomimo globalnej niepewności i spadającego popytu konsumenckiego.

Zdaniem IDC, wydatki przedsiębiorstw na IoT osiągną w 2022 r. w Europie 208 miliardów dolarów i nadal będą odnotowywały dwucyfrowy wzrost, przynajmniej do 2026 r. Pomimo wielu niepewności związanych z pandemią, inflacją, wojną w Ukrainie, niskim popytem oraz zakłóceniami łańcucha dostaw, IDC spodziewa się, że europejski rynek IoT będzie się nadal rozwijał. Wzrost ten będzie kontynuowany w 2022 r. w różnych sektorach, takich jak produkcja, handel detaliczny, infrastruktura i opieka zdrowotna.

W bieżącym roku największą część wydatków na IoT będą stanowiły rozwiązania z obszaru produdukcyjnego, przede wszystkim związane z konserwacją predykcyjną i rozwiązaniami do zarządzania aktywami produkcyjnymi, w których rozwiązania IoT są wykorzystywane do usprawnienia zdalnego śledzenia, monitorowania i konserwacji urządzeń przemysłowych. Ważny punkt to także stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W konsekwencji zmian w prawie europejskim, będzie to kluczowy obszar dla rozwoju IoT w najbliższych latach. Na naszym kontynencie musi powstać wiele nowych stacji ładowania, by Europa mogła zapomnieć o samochodach z silnikami spalinowymi. Zastosowanie IoT umożliwi np. sprawdzanie dostępności stacji w czasie rzeczywistym, planowanie rezerwacji, powiadomienia o stanie naładowania podłączonego pojazdu, zautomatyzowane fakturowanie itd.

IDC spodziewa się także, że siłą napędową rozwoju IoT w Europie będą rozwiązania z obszaru nadzoru wideo wykorzystujących AI i machine vision do rozpoznawania, wykrywania i analizowania obrazu. Zastosowanie dla tego typu systemów jest bardzo szerokie; od nadzoru ruchu miejskiego, przez obszar bezpieczeństwa, aż po analitykę ruchu w centrach handlowych. Analitycy IDC wskazują, że pandemia była czynnikiem popychającym rozwój IoT, zwłaszcza w regionie CEE.

„Podczas pandemii wiele organizacji zmieniło swoje plany inwestycyji w technologię, dążąc do rozwoju technologicznego wspierającego innowacyjność, wydajność i efektywność, nawet w trudnych sytuacjach — takich jak wojna rosyjsko-ukraińska — z IoT i automatyzacją w centrum. To dążenie do poprawy produktywności, obniżenia kosztów, lepszej organizacji zasobów i zasobów oraz poprawy obsługi klienta sprawia, że Internet Rzeczy pozostanie w programie wielu liderów technologii w nadchodzących latach” — powiedziała Alexandra Rotaru, analityk ds. danych i analityki w Europie.

Samsung Memory Summit 2022: Maciej Kamiński dziękuje Partnerom i komentuje pierwszą w historii galę partnerską dywizji Samsung Memory.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE