Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Europa przyspiesza rozwój półprzewodników – niemiecka firma zajmująca się chipami nowej generacji pozyskuje 274 miliony dolarów finansowania

Black Semiconductor, start-up mający na celu stworzenie technologii chipów nowej generacji, poinformował w środę, że pozyskał 254,4 mln euro (274 mln USD), głównie od niemieckiego rządu, co jest kolejnym sygnałem, że Europa zwiększa swój nacisk na krytyczne komponenty.

Niemieckie ministerstwo gospodarki i niemiecki kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia zainwestowały 228,7 mln euro (248 mln USD) w fundusze publiczne. Porsche Ventures i firma venture capital Project A zapewniły pozostałą część finansowania w wysokości 25,7 mln euro (28 mln USD).

Black Semiconductor poinformował, że pieniądze zostaną wykorzystane na budowę pilotażowego zakładu produkcyjnego w Akwizgranie w Niemczech, w celu masowej produkcji do 2031 roku. Start-up zapowiedział również, że zamierza zwiększyć zatrudnienie z 30 do 120 pracowników do 2026 roku.

Inwestycja w niemiecką firmę półprzewodnikową, wspierana przez finanse publiczne, podkreśla ambicję Europy, by dotrzymać kroku Stanom Zjednoczonym, które odblokowały miliardy dolarów finansowania w celu zwiększenia produkcji chipów na swoich wybrzeżach.

Europa jest domem dla kilku ważnych firm półprzewodnikowych, takich jak ASML w Holandii, ale nigdy nie miała silnej pozycji w produkcji. Firmy azjatyckie, takie jak TSMC na Tajwanie i Samsung w Korei Południowej, dominują w produkcji chipów.

“Niemcy zrozumiały, podobnie jak cała Unia Europejska, że ważne jest, aby mieć coś do powiedzenia, a suwerenność nie oznacza, że musisz kopiować do Europy wszystko, co nie ma sensu, ale że możesz coś postawić na stole” – powiedział dyrektor generalny Black Semiconductor Daniel Schall w środę w programie CNBC “Squawk Box Europe”.

Black Semiconductor przygląda się technologiom nowej generacji. Różne chipy zazwyczaj muszą komunikować się ze sobą w urządzeniu lub centrum danych. Black Semiconductor chce wykorzystać grafen do połączenia wielu chipów w celu umożliwienia komunikacji. System wykorzystywałby światło zamiast energii elektrycznej do przesyłania danych, co według firmy zwiększyłoby wydajność i szybkość chipów.

Grafen jest znany jako lekki, ale mocny materiał i dobry przewodnik elektryczności.

“Wyprzedzamy konkurencję” – powiedział Schall, nawiązując do tego, dlaczego niemiecki rząd zdecydował się zainwestować w firmę.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE