Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Dell Technologies i AWS współpracują na rzecz bezpieczeństwa danych użytkowników. PowerProtect Cyber ​​Recovery trafił do AWS Marketplace.

Dell Technologies od teraz zapewnia klientom możliwość zabezpieczenia ich danych w AWS S3 dzięki PowerProtect Cyber ​​Recovery. 

W tym tygodniu firma Dell wprowadziła PowerProtect Cyber ​​Recovery dla AWS, oparty na chmurze wariant oprogramowania do izolacji i zachowania niezmienności danych. Za pośrednictwem AWS Marketplace klienci mogą łatwo kupić i wdrożyć PowerProtect Cyber ​​Recovery od firmy Dell. Produkt umożliwia klientom tworzenie swoistego schronu dla danych, niezależnie od środowisk produkcyjnych i kopii zapasowych. Klienci mogą zabezpieczyć w ten sposób dane, wprowadzając ograniczenia dostępu do PowerProtect Cyber ​​Recovery for AWS.

Dell EMC PowerProtect Cyber ​​Recovery dla AWS zapewnia wiele warstw ochrony z nowoczesnym podejściem, które umożliwia klientom AWS szybkie i pewne wznowienie normalnych operacji biznesowych po cyberataku. Rozwiązanie przenosi krytyczne dane klienta z powierzchni objętej atakiem, fizycznie i logicznie izolując je bezpieczną, zautomatyzowaną operacyjną przestrzenią. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, ta metoda blokuje interfejsy zarządzania, wymagając osobnych poświadczeń bezpieczeństwa i uwierzytelniania wieloskładnikowego w celu uzyskania dostępu.

Dostęp do danych w schronie Cyber ​​Recovery jest więc trudniejszym wyzwaniem dla nieuczciwych podmiotów. Nawet jeśli poświadczenia administratorów kopii zapasowych zostaną naruszone, Cyber ​​Recovery wymaga własnego, osobnego zestawu poświadczeń bezpieczeństwa i uwierzytelniania wieloskładnikowego, aby uzyskać dostęp. To zdecydowanie utrudnia działanie hakerom i złośliwemu oprogramowaniu. Zamiast wykradnięcia/pozyskania jednego zestawu poświadczeń, muszą zdobyć i drugi, co może, przy dobrej organizacji, graniczyć z cudem. Dell EMC PowerProtect Cyber ​​Recovery można było wcześniej wdrażać tylko lokalnie, bezpośrednio w urządzeniach w centrach danych klientów (on premise) lub dostarczane było jako usługa za pośrednictwem Faction, dostawcy usług w chmurze, z którym Dell współpracuje. Teraz, dla klientów korzystających z urządzeń firmy Dell, PowerProtect zapewnia naturalny sposób na rozszerzenie ich infrastruktury na AWS, a dla organizacji intensywnie korzystających z chmury, oprogramowanie ochroni lokalne obciążenia przenoszone do chmury publicznej AWS.

 

„Dane to strategiczny zasób, a ich ochrona przed oprogramowaniem ransomware i innymi cyberatakami ma kluczowe znaczenie dla podejmowania przez organizacje świadomych decyzji dotyczących ich działalności i rozwijania się w dzisiejszej gospodarce cyfrowej” — powiedział David Noy, wiceprezes ds. zarządzania produktami do ochrony danych w firmie Dell Technologies – „Dzięki współpracy z AWS oferujemy klientom rozwiązanie do odzyskiwania, które dane o znaczeniu krytycznym dla firmy izoluje od ataku za pomocą wirtualnego, szczelnego schronu, pomagając organizacjom zmniejszyć ryzyko i pewnie chronić dane po udanym cyberataku”.

 

Ponieważ firmy i instytucje w dalszym ciągu wdrażają zróżnicowane infrastruktury IT w chmurze publicznej i środowiskach lokalnych, rozwiązania do ochrony danych mogą wyraźnie poprawić bezpieczeństwo. Według ankiety przeprowadzonej w 2021 r. przez Dell Technologies Global Data Protection Index wśród 1000 globalnych decydentów IT, 67% organizacji nie ma pewności, że wszystkie dane o krytycznym znaczeniu dla firmy można odzyskać w przypadku poważnego, wymierzonego w dane, cyberataku.

„Rozwiązanie do odzyskiwania cybernetycznego firmy Dell Technologies pomoże naszym wspólnym klientom stawić czoła zagrożeniu ze strony oprogramowania ransomware i innych cyberataków” — powiedziała Sabina Joseph, dyrektor generalna America’s Technology Partners, AWS – „Dzięki Dell EMC PowerProtect Cyber ​​Recovery dla AWS nasi klienci mogą teraz uzyskać dostęp do magazynu danych, który mogą kupić i wdrożyć w AWS”.

 

„Posiadanie silnych relacji z globalnymi ekspertami technologicznymi, takimi jak Dell Technologies i AWS, zapewnia, że ​​nasze operacje w chmurze zawsze pozostają bezpieczne, solidne i bezpieczne” — powiedział Jason Sandery, dyrektor wykonawczy Cloud Services, Commonwealth Bank of Australia –  „Korzystanie z potężnych rozwiązań do odzyskiwania cybernetycznego w chmurze daje nam pewność, że nasze dane pozostają chronione przed wysoce destrukcyjnymi zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak oprogramowanie ransomware, i ogólnie podnosi naszą odporność na ryzyko i wydajność operacyjną”.

 

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE