Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Counterpoint Research w badaniu “5G Smartphone Shipments Rising in Emerging Markets”: rosną dostawy, a realme awansuje do globalnego TOP 6.

W drugim kwartale 2021 r. dostawy smartfonów 5G wzrosły o 6,5% kwartał do kwartału na tzw. rynkach wschodzących, chociaż łączna liczba dostaw w tych regionach spadła w tym samym okresie o 5%, zgodnie z najnowszymi danymi Counterpoint Market Monitor Service. To, co zwraca uwagę, to widoczna w raporcie wzrastająca siła realme.

Firma realme awansowała na szóstą pozycję w ujęciu globalnym, z 15 milionami dostarczonych sztuk oraz 135,1% wzrostem rok do roku w Q2 2021. Drogę od małego producenta z siedzibą w Shenzhen do rzucającego wyzwanie największym światowym markom istotnego gracza w branży mobilnej realme pokonało w zaledwie trzy lata. Jest to bezprecedensowym wynikiem wśród producentów smartfonów.

realme obecne jest już w 61 krajach, a w ponad 18 z nich znajduje się wśród pięciu wiodących marek smartfonów. W Polsce w drugim kwartale 2021 roku realme dołączyło do ścisłego TOP 3 (według Canalys), stając się jednocześnie piątym graczem w skali ogólnoeuropejskiej. Producent jest również największym dostawcą smartfonów na Filipinach i w Bangladeszu oraz czwartym na tak kluczowych rynkach jak Indie oraz Rosja. Zgodnie z danymi firmy badawczej Strategy Analytics w zeszłym miesiącu realme zostało najszybciej sprzedającą smartfony marką w historii branży, osiągając w rekordowym tempie próg 100 milionów urządzeń dostarczonych do rąk użytkowników.


Marka utrzymuje dynamiczny wzrost w Azji Południowo-Wschodniej, Indiach, Azji Środkowej i Afryce Środkowo-Wschodniej, a także prowadzi ekspansję na rynkach Ameryki Łacińskiej i Europy, gdzie dokonuje znacznych inwestycji w celu wykorzystania potencjału wzrostu w tej części świata. Producent stawia sobie za cel także popularyzację sieci 5G. Udział realme w dostawach smartfonów 5G na rynkach wschodzących wzrósł z 8,8% w Q1/2021 do 15,9% w Q2/2021, zapewniając marce 3. miejsce, zgodnie z danymi Counterpoint Market Monitor Service Q2/2021.

Ten wzrost został uhonorowany ostatnio nagrodą IT Champion 2021 “Debiut roku” naszego magazynu.

IT Champions 2021: Nagroda specjalna w kategorii “Debiut roku” przyznana firmie realme. Przy takich wynikach, nie jest to zaskoczenie.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE