Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Akcje firmy Corning szybko zyskują na wartości. Powodem nie jest jednak szkło Gorilla Glass.

Akcje firmy Corning, znanego producenta szkła wzmacnianego, wzrosły o 12% po podniesieniu przez firmę prognoz na kolejny kwartał. 

Wzrost o 12% jest najlepszym wynikiem od marca 2020 roku. Corning, firma znana głównie z produkcji Gorilla Glass używanego w wielu smartfonach, tabletach i niektórych laptopach, zawdzięcza ten wynik zwiększonemu popytowi na swoje produkty z zupełnie innej kategorii. Firma Corning jest także producentem elementów stosowanych w łączności światłowodowej. W dobie AI, rosnącego zapotrzebowania na moc obliczeniową, w tym rozproszoną, sprzyja rozwojowi biznesowi Corining.

„Opracowaliśmy nowe włókna, nowe kable, nowe złącza oraz niestandardowe zintegrowane rozwiązania optyczne, które znacznie obniżają koszty instalacji, czas i przestrzeń oraz ślad węglowy” powiedział CEO Corning Wendell Weeks w telewizji CNBC.

Corning spodziewa się, że sprzedaż w drugim kwartale wyniesie 3,6 miliarda dolarów, co jest wyraźnym wzrostem w porównaniu do wcześniejszych prognoz wynoszących 3,4 miliarda dolarów. Firma oczekuje również, że zysk na akcję będzie na górnym końcu przewidywanego zakresu 42-46 centów, a może nawet nieco wyższy.

Firma przewiduje, że sprzedaż w pierwszym kwartale, która spadła o 6% rok do roku, będzie najniższą w tym roku. Corning oczekuje wyższej sprzedaży w całym 2024 roku ze względu na poprawiające się warunki rynkowe. Corning ogłosi wyniki za drugi kwartał 2024 roku 30 lipca 2024 roku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE