Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chromebooki będą teraz szybsze dzięki nowym procesorom AMD.

Nowe procesory AMD Ryzen 5000C trafią do topowych Chromebooków, które dzięki technologii AMD będą działały jeszcze sprawniej i szybciej, ale też dłużej. 

Chromebooki wprawdzie nie sprzedają się już tak dobrze jak na początku pandemii, ale jest to nadal popularna kategoria (w globalnym ujęciu, głównie za sprawą sektora edukacyjnego). Tymczasem AMD zaprezentowało nową serię procesorów AMD Ryzen 5000C, które wprowadzają architekturę „Zen 3” i układy graficzne Radeon do urządzeń premium zgodnych z Chrome OS.

Osiem rdzeni w Chromebooku? Owszem. Wydajność rdzeni “Zen 3” znamy już doskonale (w moim domowym PC sprawdzają się świetnie). Teraz o możliwościach tej architektury będą mogli przekonać się użytkownicy Chromebooków. Jak podaje AMD, układy AMD Ryzen 5000C zapewniają o 67% lepszą responsywność i o 85% lepszą wydajność graficzną niż poprzednia generacja. Chromebooki z procesorami AMD Ryzen 5000C wkrótce pojawią się na rynku w ofertach dużych producentów OEM. HP Elite c645 G2 Chromebook Enterprise z procesorem AMD Ryzen 7 5825C powinien pojawić się już w czerwcu, a po nim pojawi się też Acer Chromebook Spin 514.

Wydajność to jednak tylko jedna z zalet  całej nowej platformy mobilnej dla komputerów z Chrome OS. Pierwszą z korzyści niezwiązanych z wydajnością jest energooszczędność. AMD podaje, że dzięki nowym CPU najlepsze Chromebooki, będą mogły pracować cały dzień na baterii. Lepsza niż dotychczas będzie także łączność bezprzewodowa, bo platforma ta posiada Wi-Fi® 6E i Bluetooth® 5.2.

MODEL

Liczba rdzeni / wątków

Współczynnik TDP

Taktowanie w trybie Boost / bazowe

Liczba rdzeni graficznych

Pojemność pamięci podręcznej

AMD Ryzen™ 7 5825C

8/16

15W

Do 4,5 / 2,0 GHz

8

20 MB

AMD Ryzen™ 5 5625C

6/12

15W

Do 4,3 / 2,3 GHz

7

19 MB

AMD Ryzen™ 3 5425C

4/8

15W

Do 4,1 / 2,7 GHz

6

10 MB

AMD Ryzen™ 3 5125C

2/4

15W

Do 3,0 / 3,0 GHz

3

9 MB

 

John Solomon, wiceprezes i główny menedżer ds. Chrome OS w Google powiedział: „Blisko współpracujemy z AMD, aby dać więcej mocy nowej generacji Chromebooków dla konsumenckiego i komercyjnego rynku. Chromebooki wyposażone w nowe procesory AMD Ryzen 5000C zostały zaprojektowane dla lepszej efektywności, solidnej wydajności i długiego czasu pracy na baterii, aby umożliwić lepszą współpracę w ramach Google Workspace i innych krytycznych aplikacji biznesowych w Chrome OS.”

„Ściśle współpracujemy z AMD nad nową generacją Chromebooków przeznaczonych na rynek konsumencki i komercyjny” — powiedział John Solomon, wiceprezes i dyrektor generalny Chrome OS w Google. – „Te Chromebooki z nowymi procesorami AMD Ryzen 5000 z serii C zostały zaprojektowane z myślą o większej wydajności, niezawodnej wydajności i dłuższym czasie pracy baterii, aby umożliwić zwiększoną produktywność współpracy w Google Workspace i innych krytycznych aplikacjach biznesowych w systemie operacyjnym Chrome”.

„Cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe procesory AMD Ryzen 5000 z serii C w Acer Chromebook Spin 514” — powiedział James Lin, dyrektor generalny ds. notebooków w dziale produktów IT firmy Acer – „Ta nowa generacja Chromebooków jest doskonałym przykładem tego, co może przynieść wspólne partnerstwo branżowe — doskonałość w zakresie wydajności obliczeniowej, grafiki, żywotności baterii i wyglądu”.

„HP zobowiązuje się do dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla pracowników o znaczeniu krytycznym i zapalonych uczniów w dzisiejszych hybrydowych środowiskach pracy” — powiedział Alex Thatcher, dyrektor ds. planowania klientów w chmurze, HP Inc. – HP Elite c645 G2 Chromebook Enterprise zapewni jeszcze większą wydajność, efektywność i lepszą łączność, zapewniając wyjątkowe wrażenia bez względu na to, gdzie i jak pracujesz i uczysz się”.

Firma AMD poinformowała także o postępach w zakresie swojej inicjatywy 30×35, której założeniem jest 30-krotna poprawa efektywności energetycznej superkomputerów i sztucznej inteligencji do 2025 roku.

 

Lenovo zaprezentowało nową generację laptopów Yoga, nowe modele prezentują się nadzwyczaj elegancko.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE