Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chiny światowym liderem we wdrażaniu generatywnej sztucznej inteligencji?

Nowe badanie pokazało, że Chiny są światowym liderem we wdrażaniu generatywnej sztucznej inteligencji, co jest najnowszym sygnałem, że kraj robi postępy w technologii, która zyskała światową uwagę po uruchomieniu ChatGPT z siedzibą w USA pod koniec 2022 r. 

Oczekuje się, że wdrażanie generatywnej sztucznej inteligencji przez przedsiębiorstwa w Chinach przyspieszy, ponieważ wojna cenowa prawdopodobnie jeszcze bardziej obniży koszty usług w zakresie dużych modeli językowych dla przedsiębiorstw.

W ankiecie przeprowadzonej wśród 1600 decydentów w różnych branżach na całym świecie, przeprowadzonej przez amerykańską firmę SAS i Coleman Parkes Research, zajmującą się sztuczną inteligencją i oprogramowaniem analitycznym, 83% chińskich respondentów stwierdziło, że korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji, technologii leżącej u podstaw ChatGPT. To więcej niż w 16 innych krajach i regionach objętych badaniem, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie 65% respondentów stwierdziło, że wdrożyło GenAI.

Średnia światowa jest równa 54%. Branże objęte badaniem obejmowały bankowość, ubezpieczenia, opiekę zdrowotną, telekomunikację, produkcję, handel detaliczny i energię. Wyniki podkreślają szybki postęp Chin w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji, który nabrał tempa po wydaniu przez wspierane przez Microsoft OpenAI narzędzia ChatGPT w listopadzie 2022 r., co skłoniło dziesiątki chińskich firm do uruchomienia własnych wersji.

W zeszłym tygodniu raport Światowej Organizacji Własności Intelektualnej Organizacji Narodów Zjednoczonych wykazał, że Chiny przodują w wyścigu patentowym GenAI, zgłaszając ponad 38 000 patentów w latach 2014–2023 w porównaniu z 6276 patentami złożonymi przez Stany Zjednoczone w tym samym okresie.

Podczas gdy wielu wiodących międzynarodowych dostawców usług generatywnej sztucznej inteligencji, w tym OpenAI, boryka się z ograniczeniami w Chinach, kraj ten rozwinął solidny przemysł krajowy, oferujący oferty od gigantów technologicznych, takich jak ByteDance, po start-upy, takie jak Zhipu.

W raporcie SAS wskazano również, że Chiny są światowym liderem w dziedzinie ciągłego automatycznego monitorowania (CAM), które określiły jako „kontrowersyjny, ale szeroko stosowany przypadek użycia generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji”.

Technologia ta może gromadzić i analizować ogromne ilości danych na temat działań, zachowań i komunikacji użytkowników, co może prowadzić do naruszeń prywatności, ponieważ nie są oni świadomi zakresu gromadzonych danych ani sposobu ich wykorzystania, powiedział Udo Sglavo, wiceprezes stosowanej sztucznej inteligencji i modelowania w SAS.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE