Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chcesz zdobyć zawód przyszłości? Rusza kolejna edycja studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Akademii Leona Koźmińskiego!

Wyniki analiz Grant Thornton pokazują, że aż 70% firm dobrze ocenia swoje przygotowanie na możliwość ataku hakerskiego na ich dane. Jednocześnie niemal 30% przedsiębiorstw doświadczyło już kradzieży lub wycieku danych. Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem – nowy kierunek studiów podyplomowych utworzony w Akademii Leona Koźmińskiego to odpowiedź na rosnącą potrzebę przeciwdziałania cyberprzestępczości, ale też na zainteresowanie tym tematem wśród samych studentów.

 

Pierwsza edycja współtworzona przez uczelnię z ekspertami do spraw bezpieczeństwa produktów i usług, takich jak Huawei, Commvault czy Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz specjalizującą się w prawie nowych technologii kancelarię prawną Maruta Wachta, właśnie dobiega końca, ale ruszył już nabór do II edycji.

 

Program studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem powstał w odpowiedzi na oczekiwania otoczenia biznesowego. Pandemia koronawirusa spowodowała znaczne przyspieszenie procesów w firmach, wymuszając zmiany z dnia na dzień. Część firm i organizacji było na nie przygotowanych, a część z nich zmuszona była przenieść działania do świata online nie mając w tym żadnego doświadczenia. Nasz program to rzetelna dawka wiedzy, która wskaże jak uniknąć kosztownych błędów i podkreśli kluczową rolę cyberbezpieczeństwamówi – mówi Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów.

 

Zapewnienie cyberbezpieczeństwa jest więc – ­przy niskiej świadomości problemu i coraz częstszych incydentach – dużym wyzwaniem. Na szczęście trend edukowania w tym zakresie, pomimo niskiego poziomu bazowego, jest rosnący. Coraz więcej osób, rozumiejąc ogromną rolę cyberbezpieczeństwa w prawidłowym, niezakłóconym funkcjonowaniu firm czy instytucji, chce kształcić się w tym kierunku. Dla nich Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie utworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych – Zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Podyplomowe studia będą obejmować tematykę cyberbezpieczeństwa w sposób interdyscyplinarny, skupiając się na kwestiach technologicznych i prawnych, ale też psychologicznych i społecznych.

 

W cyklu zajęć znajdą się warsztaty i wykłady. Duży nacisk w projektowaniu programu nauczania został położony na praktyczny wymiar i analizę studiów przypadków. Twórcy programu skupili się na tym, aby program nauczania nie był teorią oderwaną od rzeczywistości rynkowej. Dlatego w gronie wykładowców znalazły się osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży high-tech – przedstawiciele partnerów studiów, najbardziej uznanych firm w branży: Huawei, Commvault, kancelarii prawnej Maruta Wachta oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

 

“Pomysł na powstanie takiego kierunku zrodził się z moich rozmów ze studentami m.in. na kierunkach związanych z ochroną danych osobowych czy prawem nowych technologii. Chcieli zgłębiać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.” – podkreślił Roman Bieda, radca prawny, współtwórca programu nowego kierunku i dodaje że: “Kluczowym elementem tych studiów jest ich praktyczne podejście.”

 

Potwierdza to Rafał Jaczyński, Regionalny Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa w Huawei i jeden z wykładowców studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w Akademii Leona Koźmińskiego. Dla Huawei cyberbezpieczeństwo jest sprawą fundamentalną.

 

“Myślimy o nim już na etapie prac badawczo-rozwojowych nad naszymi technologiami i stawiamy w centrum uwagi na każdym z kolejnych stadiów tworzenia produktów. Czujemy się również w obowiązku wspierać strategię cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019-2024 – a jednym z jej filarów jest budowanie świadomości i kompetencji społecznych w tej dziedzinie. Stąd nasze zaangażowanie w studia podyplomowe, organizowane przez jedną z najlepszych uczelni biznesowych w Polsce.” – zaznaczył Rafał Jaczyński, Regionalny Dyrektor ds. Cyberbezpieczeństwa w Huawei

 

I edycja studiów podyplomowych Zarządzanie cyberbezpieczeństwem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów i limit miejsc na rozpoczynający się w listopadzie kurs został wyczerpany. Wszyscy zainteresowani mogą przystąpić do rekrutacji na II edycję, która już się rozpoczęła i potrwado 28 lutego 2021 lub do wyczerpania liczby miejsc.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewit-reseller-tv-1/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE