Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

CES 2022: Microsoft i Qualcomm współpracują celem budowy gogli VR dla metaverse.

Podczas CES 2022 Qualcomm poinformował, że współpracuje z Microsoftem nad stworzeniem niestandardowych układów dla lekkich gogli VR. Mają posłużyć do konsumenckiego i komercyjnego zastosowania m.in. w Metaverse.  

Na wydarzeniu w Las Vegas CEO firmy Qualcomm, Cristiano Amon, powiedział, że wraz z Microsoftem kierowana przez niego firma pracuje nad polączeniem niestandardowych chipów z oprogramowaniem, którego potrzebują programiści do tworzenia wirtualnych światów, wizji znanej szerzej jako metaverse. Ta nowa forma komunikacji i rozrywki ma być następnym krokiem rozwoju sieci, a najgłośniej propaguje ją Facebook, który niedawno nawet zmienił swoją nazwę na Meta.

Szef Qualcommu wyraził opinię, że przyszłe urządzenia z tej współpracy będą współpracować z oprogramowaniem Microsoft Mesh, które pozwalać będzie użytkownikom na przesyłanie i odbieranie wysokiej jakości obrazu. Nowe rozwiązanie ma korzystać też z oprogramowania Snapdragon Spaces, które pomaga wykonywać podstawowe funkcje rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki niemu łatwo będzie można nakładać obiekty cyfrowe na rzeczywiste, przy jednoczesnym śledzeniu i rozpoznawaniu rąk użytkownika, co pozwoli np. na manipulowanie cyfrowymi obiektami bez jakichkolwiek gadżetów.

„Ta współpraca odzwierciedla kolejny krok we wspólnym zaangażowaniu obu firm w XR i metaverse” — powiedział Hugo Swart, wiceprezes i dyrektor generalny XR, Qualcomm Technologies – “Najnowocześniejsza technologia, specjalnie zaprojektowane chipsety XR i wsparcie ekosystemu dzięki naszym platformom oprogramowania i projektom referencyjnym sprzętu. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Microsoft, aby pomóc w rozszerzeniu i skalowaniu stosowania sprzętu i oprogramowania AR w całej branży”.

„Naszym celem jest inspirowanie i wzmacnianie innych możliwości wspólnej pracy nad rozwojem przyszłości metaverse – przyszłości opartej na zaufaniu i innowacjach” — powiedział Rubén Caballero, wiceprezes firmy Mixed Reality, Microsoft – „Dzięki usługom takim jak Microsoft Mesh jesteśmy zaangażowani w dostarczanie najbezpieczniejszego i najbardziej wszechstronnego zestawu funkcji do obsługi metaverses, które łączą świat fizyczny i cyfrowy, ostatecznie zapewniając wspólne poczucie obecności na różnych urządzeniach. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Qualcomm Technologies, aby pomóc całemu ekosystemowi odblokować metaverse”.

Na tę chwilę nie ma informacji ani o dostępności chipów projektowanych przez Qualcomm, ani o finalnym, wykorzystującym je produkcie.

CES 2022: Intel zaprezentował nowe procesory mobilne 12 generacji Core. Mobilne Alder Lake-H dla wymagających.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE