Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ceny kart graficznych spadają do rozsądnego poziomu.

Wprawdzie w wielu polskich sklepach internetowych jest to przedstawiane jako promocja, ale fakt pozostaje faktem – ceny kart graficznych, po ponad roku absurdalnych cen, powoli wracają do okoli SRP. 

Ceny kart graficznych AMD Radeon i NVIDIA GeForce w ostatnim czasie poprawiają się (z perspektywy klienta). Jak donoszą azjatyckie media branżowe, od kilku miesięcy rośnie podaż kart. Obecnie ceny zaczynają się od około 12% powyżej sugerowanej ceny detalicznej, co w kontekście wielu wcześniejszych miesięcy jest wyjątkowo niską różnicą.

W najnowszym raporcie 3DCenter widzimy, że ceny zarówno dla kart graficznych NVIDIA GeForce, jak i AMD Radeon nadal spadają, co nie powinno być zaskoczeniem, ponieważ jest to trend, którego byliśmy świadkami od końca 2021 roku. NVIDIA GeForce RTX 3000 wynoszą obecnie średnio około 19% więcej w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej, podczas gdy seria AMD Radeon RX 6000 ma średnią cenę sprzedaży na poziomie 12% większą w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej.

Przyczyny wahań na rynku kart graficznych łatwo zdefiniować, patrząc na powyższy wykres. Ceny rosną gdy wzrasta cena Ethereum, kryptowaluty wydobywanej właśnie za pomocą GPU. Jednak wpływ ma także wzrost podaży. Ten natomiast utrzymywał się od dłuższego już czasu. W efekcie karty są dziś wyraźnie tańsze, chociaż nadal wyceniane ponad SRP. Gracze mogą więc odetchnąć, po kilkunastu miesiącach absurdalnej przesady cenowej na sklepowych półkach. Jednocześnie pewne czynniki mogą wpłynąć na rynek kart graficznych w drugiej połowie roku. Jakie? Oczywiście: krytptowaluty.

Otóż aktualizacja Ethereum „Proof of Stake” została przełożona na drugą połowę 2022 roku. Może to spowodować pośrednie ożywienie w segmencie kopania kryptowalut, a cały trend spadających do normy cen kart graficznych może potencjalnie zostać zaburzony.

 

Dell Technologies i Kyndryl zacieśniają współpracę w zakresie odporności cybernetycznej i ochrony krytycznych aktywów biznesowych klientów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE