Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Centrum Logistyki i Innowacji Dell Technologies powstanie w Polsce!

Duże inwestycje zagraniczne to zawsze dobra wiadomość dla gospodarki. Gdy do tego są to inwestycje jednej z czołowych firm technologicznych, należy uznać to za jeszcze lepszy sygnał. 

Dell jest obecny na polskim rynku od wielu lat – konkretnie 30, bo na polski rynek trafiła w 1992 roku. Dziś szczególnie popularny w polskim sektorze publicznym producent jest stałym elementem polskiego rynku IT m.in. ze względu na swoje zakłady w Łodzi. Jak wskazują najnowsze doniesienia, producent wkrótce umocni swoją obecność nad Wisłą.

Firma Dell, która w Polsce jest obecna od wielu lat ma plany rozwinięcia swoich biznesów w Polsce w dwóch kierunkach: centrum logistycznego jak i centrum innowacyjnego poinformował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podczas briefingu w Kancelarii Premiera – (…) Współczesny świat, współczesna gospodarka to przede wszystkim innowacja, od innowacji zależy zdolność konkurencyjna gospodarek (…) Dla polskiej gospodarki to bardzo dobra wiadomość, że tak poważna firma amerykańska, która jednocześnie wzmacnia atlantyckie relacje polsko-amerykańskie, europejsko-amerykańskie, podejmuje tego typu decyzje”.

Aongus Hegarty, President, International Markets Dell Technologies (fot. Dell)

Tego typu deklaracje nie padają bez przyczyny. Polskę odwiedził Aongus Hegarty, President, International Markets Dell Technologies, a słowa wicepremiera padły właśnie po spotkaniu z jednym z czołowych managerów Della. Podczas wizyty w Polsce Aongus Hegarty podkreślił długotrwałą obecność Dell Technologies w Polsce oraz znaczenie kraju w europejskim planie producenta, przypominając o fabryce w Łodzi. Ten obiekt był zresztą na trasie wizyty. Hegarty spotkał się z zespołem łódzkiej fabryki, który pochwalił za “zdolności techniczne, jak i zdolności potrzebne do prowadzenia firmy”. Przedstawiciel Dell Technologies wskazał także na to, że Polska jest dobrym obszarem inwestycyjnym.

„Podczas naszego spotkania omówiliśmy kolejne inwestycje Dell Technologies w Polsce i kluczową rolę, jaką nasz zespół w Polsce odgrywa w regionie EMEA, jak i na świecie, co pozwala przyspieszyć wzrost w erze opartej na danych” – napisał Aongus Hegarty na swoim profilu na LinkedIn.

“Na bieżąco dyskutujemy na temat potencjalnych obszarów logistyki, łańcucha dostaw i węzłów logistycznych” – powiedział Aongus Hegarty – “Nie możemy się doczekać możliwości rozwoju, jakie stoją przed naszym biznesem w Polsce” 

Dziś trudno jest oderwać jakiekolwiek zainteresowanie Polską od kontekstu wojny na Ukrainie. Hegarty podkreślił, że pracownicy Dell w Polsce angażują się w pomoc, przygarniając uchodźców i pomagają jako wolontariusze, w tym także w działaniach związanych technologicznymi aspektami pomocy.

Podkreślił to także wicepremier Gliński: “Jest to firma, która jest zaangażowana w Polsce w pomoc uchodźcom ukraińskim. Zarówno sama firma, jak i pracownicy realizują programy pomocowe”. 

Z naszej strony przypomnimy jedynie, że w pierwszych dniach wojny założyciel i CEO Dell Technologies, Michael Dell, wykazał się szczególnie godną pochwały postawą, niezbyt popularną wśród szefów globalnych firm:

Michael Dell, założyciel i CEO Dell Technologies, zrobi to, czego oczekujemy dziś od miliarderów.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE