Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Cena spotowa dysków DDR4 DRAM ma rosnąć 

Chociaż zapasy pamięci DDR4 są nadal duże, kupujący wolą DDR4 od DDR5 ze względu na obniżkę ceny. Z drugiej strony rynek kasowy NAND Flash pozostaje ospały pod względem transakcji.

Według najnowszego raportu TrendForce dotyczącego tendencji cenowych pamięci, ceny chipów DDR4 zauważalnie wzrosły.

Cena spotowa pamięci DRAM

Ostatnie wydarzenia na rynku spot pokazują, że ceny chipów DDR4 zauważalnie podskoczyły. Mimo że w tej chwili poziom zapasów produktów DDR4 jest nadal wysoki, to kupujący wolą DDR4 od DDR5 ze względu na obniżkę ceny. Co więcej, dostawcy pamięci DRAM zamierzają ustabilizować ceny spotowe produktów DDR4 i powstrzymać trwający spadek. W związku z tym nastąpiła poprawa w zakresie trendu cenowego.

Niemniej jednak konieczne jest dalsze monitorowanie poziomu zapasów, aby określić, czy wzrost ten będzie trwał dłużej. Średnia cena spot popularnych chipów (tj. DDR4 1Gx8 2666 MT/s) wzrosła o 2,92% z 1,918 USD w zeszłym tygodniu do 1,974 USD w tym tygodniu.

Cena spotowa NAND Flash

Rynek transakcji natychmiastowych NAND Flash pozostaje ospały pod względem transakcji, a ceny różnych produktów zaczynają spadać po tym, jak w zeszłym tygodniu cena popularnych płytek TLC 512 Gb spadła poniżej progu 3 dolarów.

W związku z tym kupujący nadal wykazują wahanie w stosunku do zapytań cenowych pomimo spowolnienia spadku cen spotowych, co nie pozostawia miejsca na optymizm w przypadku transakcji. Ceny płytek TLC 512 Gb w tym tygodniu pozostają niezmienione i są równe 3,291 USD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE