Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Capgemini otwiera nowe Centrum Cyberbezpieczeństwa w Polsce. Cyber Defense Center (CDC) będzie pełnić kluczową rolę w ochronie infrastruktury krytycznej w całym regionie.

Capgemini otworzyło w Polsce Cyber Defense Center (CDC), rozbudowując tym samym sieć CDC Grupy. Nowe katowickie centrum korzysta z globalnego doświadczenia Capgemini w zakresie wysokiej klasy usług skoncentrowanych na ochronie danych i analizie zagrożeń, aby wspierać organizacje w Europie i na świecie w zabezpieczaniu procesów transformacji cyfrowej i rozwiązań chmurowych, poprawie zasobów IT i bezpieczeństwie operacyjnym. Jako pierwsze tego typu CDC Capgemini w Europie Wschodniej, obiekt będzie odgrywał kluczową rolę w ochronie infrastruktury krytycznej w całym regionie, a także o charakterze globalnym.

 

Katowickie CDC skoncentruje się na zabezpieczeniu systemów infrastruktury z wielu sektorów. Eksperci Capgemini zapewnią kompleksowe wsparcie projektów, od przejścia i migracji procesów cyberbezpieczeństwa, poprzez konfigurację systemów i przekazanie projektów, po bieżące wsparcie mające na celu ochronę danych, aktywów i tożsamości organizacji. Aby zmaksymalizować wydajność analityki, skrócić średni czas odzyskiwania danych (MTTR) i umożliwić ekonomiczne skalowanie, CDC jest zasilane przez najnowocześniejsze technologie i rozwiązania, takie jak zabezpieczenia natywne dla chmury, a także sztuczna inteligencja, wbudowane uczenie maszynowe zapewniające pełną synchronizację i automatyzację procesów, czy zaawansowane możliwości wyszukiwania i analizy.

 

– W celu ochrony danych i zasobów klientów przed stale ewoluującymi zagrożeniami, wszystkie CDC Capgemini są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić organizacjom najlepsze komponenty i zasoby, niezbędne do zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty związane z naruszaniem bezpieczeństwa. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach, grupy certyfikowanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa Capgemini na całym świecie zapewniają klientom lepszą ochronę i inteligentne systemy wspomagające zabezpieczenia infrastruktury krytycznej – mówi Geert van der Linden, Cybersecurity Business Lead w Capgemini.

 

– Nowe CDC w Katowicach łączy podstawowe funkcje związane z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa, opracowuje testy penetracyjne, zarządzanie podatnościami oraz analizę zagrożeń, aby docelowo wspierać organizacje na całym świecie, koncentrując się zwłaszcza na Europie. Uzupełnieniem codziennych działań i oferowanych rozwiązań są usługi kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa przeznaczone dla konkretnych branż, zgodne zarówno z lokalnymi przepisami, jak i wymaganiami technicznymi – dodaje Beniamin Poznański, Head of Projects & Consulting, Capgemini Polska.

 

Nowe Centrum w Polsce uzupełnia istniejącą sieć istniejących już trzynastu CDC Capgemini, w tym CDC Asturias (Hiszpania) specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych i przemysłowych, CDC Inverness (UK) specjalizujący się w rozwiązaniach farmaceutycznych i kryminalistyce, CDC w Bangalore i Bombaju (Indie), które jest największą jednostką w Grupie, obejmującą również fabrykę zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), CDC w San Diego (NA), a także satelitarne CDC w ważnych regionach, takich jak Australia (Melbourne) i Europa (Paryż; Utrecht). Centra te wspierają możliwości realizacji usług w zakresie Managed Security Services, oferując lokalną i regionalną obecność, ze zobowiązaniem do dzielenia się wiedzą i informacjami na temat globalnych trendów i zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz najskuteczniejszej reakcji. Podobnie jak w przypadku innych CDC w globalnej sieci, katowickie centrum będzie współpracować z wieloma wyspecjalizowanymi partnerami w ramach globalnych umów zawartych z Capgemini.

 

 

Capgemini rośnie i uruchamia dużą rekrutację. Blisko 600 nowych miejsc pracy w Katowicach, Krakowie oraz w innych lokalizacjach.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE