Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Broadcom podwyższa prognozę przychodów z chipów AI i ujawnia zamiar podziału akcji

Broadcom podniósł w środę o 10% swoją roczną prognozę przychodów z chipów pomagających w pracy ze sztuczną inteligencją i ogłosił podział akcji, aby skorzystać z tegorocznego wzrostu cen swoich akcji. 

Broadcom produkuje zaawansowane chipy sieciowe, które pomagają przenosić ogromne ilości danych wykorzystywanych przez aplikacje AI, takie jak ChatGPT OpenAI, co czyni go jednym z beneficjentów firm intensywnie inwestujących w boom.

Firma spodziewa się przychodów w wysokości 11 miliardów dolarów z chipów połączonych ze sztuczną inteligencją w 2024 roku, w porównaniu z poprzednią prognozą równą 10 miliardom dolarów.

W drugim kwartale Broadcom odnotował przychody z produktów AI w wysokości 3,1 miliarda dolarów. Spółka, której akcje w tym roku odnotowały jak dotąd wzrost o ponad 30%, po niemal dwukrotnym wzroście w 2023 r., przeprowadzi forward split akcji w stosunku 10 do 1, starając się uczynić swoje akcje bardziej przystępnymi cenowo dla inwestorów detalicznych.

Oczekuje się, że handel skorygowany o podział akcji rozpocznie się 15 lipca. Jego niestandardowa jednostka chipowa przyciągnęła również zamówienia od dużych dostawców usług w chmurze, którzy chcą zmniejszyć swoją zależność od drogich procesorów Nvidii. Powszechnie uważa się, że Broadcom produkuje niestandardowe chipy dla Google i Meta.

Przychody z segmentu rozwiązań półprzewodnikowych firmy Broadcom, w którym znajdują się chipy sieciowe i niestandardowe, wzrosły w kwartale o około 6% do 7,20 miliarda dolarów.

Broadcom podniósł prognozę przychodów na cały rok o 1 miliard dolarów, do 51 miliardów dolarów. Podniosła także swoje roczne prognozy zysków podstawowych i przekroczyła szacunki LSEG dotyczące skorygowanego zysku na akcję i przychodów za drugi kwartał.

Akcje producenta chipów z Palo Alto w Kalifornii wzrosły o 12% w przedłużonym handlu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE