Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Biznes chce usług chmurowych od wielu dostawców! Wynika z badania, przeprowadzonego przez IBM Institute for Business Value we współpracy z Oxford Economics.

Nowe, globalne badanie IBM (NYSE: IBM) dotyczące transformacji chmurowej wykazało istotną zmianę potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. Zaledwie 3 procent respondentów potwierdziło, że w 2021 roku korzysta wyłącznie z jednego prywatnego lub publicznego dostawcy usług chmurowych, w porównaniu z 29 procentami w 2019 roku. Chmura hybrydowa stała się dominującą architekturą informatyczną także w Polsce, gdzie obecnie już tylko 5 procent przedsiębiorców korzysta z jednego dostawcy usług chmurowych w porównaniu z 30 procentami w 2019.

 

Globalne badanie, przeprowadzone przez dział badawczy IBM Institute for Business Value (IBV) we współpracy z Oxford Economics, objęło prawie 7 200 osób pracujących na stanowiskach kierowniczych najwyższego szczebla w 28 branżach i 47 krajach, w tym Polski. Wyniki wskazują, że sektor usług chmurowych wkroczył w erę hybrydową i “wielochmurową”, a najczęstsze obawy przedsiębiorców w dalszym ciągu dotyczą uzależnienia od dostawcy, bezpieczeństwa, zgodności i interoperacyjności.

 

Badanie wykazało ponadto, że:

Zagrożenia cybernetyczne są na najwyższym poziomie w historii 

 • Złożoność infrastruktury zwiększa prawdopodobieństwo powstawania luk, które są wykorzystywane przez cyberprzestępców.
 • Jednak, co zaskakujące, ponad jedna trzecia respondentów nie wskazała, że poprawa bezpieczeństwa cybernetycznego i zmniejszenie ryzyka związanego z bezpieczeństwem należą do ich największych inwestycji biznesowych i informatycznych
 • Jednocześnie, 76 procent respondentów z Polski stwierdziło, że rozwiązania bezpieczeństwa danych stosowane w ich architekturze chmurowej są ważne lub bardzo ważne, w większości przypadków, dla powodzenia ich projektów cyfrowych.

 

Firmy odrzucają uzależnienie od jednego dostawcy

 • Blisko 69 procent respondentów z Polski stwierdziło, że możliwość pełnego przenoszenia zadań operacyjnych bez uzależnienia od jednego dostawcy jest ważna lub niezwykle ważna dla powodzenia ich przedsięwzięć cyfrowych.
 • Prawie 71 procent polskich respondentów stwierdziło, że uzależnienie od dostawcy jest istotną przeszkodą w poprawie wydajności biznesowej w większości lub we wszystkich częściach ich środowisk chmurowych.

 

Wdrożenia chmur publicznych ewoluują w kierunku chmur branżowych

 • Prawie 70 procent respondentów z sektora rządowego i usług finansowych na świecie wskazało zgodność z przepisami branżowymi jako przeszkodę w osiąganiu wydajności biznesowej ich chmur obliczeniowych.

 

„Na początku swojej przygody z technologiami chmurowymi, wiele firm korzystało z kilku różnych chmur, co powodowało złożoność i rozłączność poszczególnych elementów, potencjalnie narażając je na poważne zagrożenia bezpieczeństwa” – powiedział Tomasz Zięba, Cloud and Data Platform Leader IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Obecne wyniki potwierdzają, że aby transformacja cyfrowa zakończyła się sukcesem, narzędzia bezpieczeństwa, zarządzania i zgodności muszą obsługiwać wiele chmur i być wbudowane w hybrydowe architektury chmurowe w samym swym założeniu” – dodał.

 

Badanie wykazało, że przedsiębiorstwa muszą ocenić swój sposób korzystania ze środowisk chmurowych pod względem wdrożenia, migracji, prędkości działania i potencjalnych oszczędności kosztów.

 

Opracowano także inne zalecenia:

 • Skoncentruj się na bezpieczeństwie i prywatności. Określ, gdzie znajdują się twoje krytyczne obciążenia i przeanalizuj, kto i co ma do nich dostęp. Regularnie sprawdzaj, czy kontrole bezpieczeństwa i polityki prywatności są przestrzegane, lecz także czy niewłaściwie skonfigurowane zasoby i luki w oprogramowaniu są szybko usuwane.
 • Ustal, które obciążenia powinny zostać przeniesione do chmury. Przeprowadź inwentaryzację środowiska IT, aby skutecznie określić, które obciążenia i aplikacje przyniosą największą wartość znajdując się w chmurze, a które lepiej pozostawić w zasobach wewnętrznych.
 • Spraw, aby dane pracowały dla Ciebie. Przeanalizuj obciążenia za pomocą narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i najlepszych praktyk, aby określić, gdzie i jak – z uzasadnionych powodów – umieścić je we właściwym miejscu.
 • Ustal podejście taktyczne. Przeanalizuj możliwe optymalizacje w sferze technologii, na przykład ustalenie optymalnego podejścia do modernizacji konkretnych aplikacji i zarządzania ważnymi kwestiami, takimi jak bezpieczeństwo, ład organizacyjny i odzyskiwanie danych po awarii.
 • Zbierz właściwy zespół. Powołaj interdyscyplinarny zespół, który będzie pracować nad określeniem sposobu, w jaki przedsiębiorstwo tworzy wartość dla swoich klientów.

 

Black Friday przyniósł średnie obniżki na poziomie 3,6%, wynika z najnowszego badania Deloitte, a blisko 60% sklepów internetowych w Polsce nie zmieniło w tym czasie wogóle cen!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE