Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Biały Dom blokuje plany Intela dotyczące zwiększenia produkcji w Chinach. Biznes zakładnikiem geopolityki?

Rząd USA zablokował plan Intela mający zwiększyć produkcję półprzewodników w Chinach. Powodem ma być, oczywiście, “bezpieczeństwo narodowe”, co ostatnio stało się terminem usprawiedliwiającym każdy element wojny handlowej dwóch największych gospodarek świata. 

Firma Intel chce, swoim wzrostem produkcji w różnych lokalizacjach na świecie, pomóc w rozwiązaniu problemów z dostawami chipów, które dotykają nie tylko Stany Zjednoczone. Jednak administracja Bidena ma na celu ożywienie lokalnej produkcji w USA. Swoiste zamykanie się w obszarach kluczowych obszarów gospodarki wydaje się być złym prognostykiem na najbliższą przyszłość.

Intel pierwotnie planował produkcję wafli krzemowych w zakładzie w Chengdu w Chinach. Firma miała na celu złagodzenie problemów związanych z łańcuchem dostaw i zwróciła się o pomoc federalną w celu przyspieszenia produkcji. Jednak urzędnicy rządowi stanowczo sprzeciwili się tej propozycji.

Rząd USA podkreślił, że jego celem jest rozwiązanie niedoborów podaży przy jednoczesnej modernizacji i rozbudowie krajowej produkcji. W związku z tym prezydent Biden zaproponował ustawę CHIPS. Ma ona zainicjować przeznaczenie aż 52 miliardów dolarów na lokalne badania i produkcję, aby skuteczniej konkurować z Chinami. Projekt Intela na rozbudowę produkcji w Chinach miał być, zdaniem władz USA, sprzeczny z tymi celami. Rząd USA obawia się, że Chiny mogą przejąć najnowocześniejsze technologie, a tym samym wzmocnić swoją pozycję.

IBM i Amazon zawiązują współpracę. Jej celem ma być działanie na rzecz budowy narzędzi wymiany danych dla firm naftowych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE