Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Aruba będzie stanowić podstawę dla chmury sektora publicznego we Włoszech.

Kolejne kraje budują własne zasoby chmurowe, starając się ujednolicić oferowane przez państwo usługi w ramach jednej infrastruktury. Takie kontrakty są bardzo lukratywne, dlatego po najnowszej decyzji władz w Rzymie firma Aruba ma z pewnością powody do zadowolenia. 

Włoski rząd wybrał ofertę operatora internetowego Fastweb i dostawcy usług hostingowych Aruba, aby stworzyć infrastrukturę opartą na chmurze dla danych administracji publicznej. Zasoby mają być gromadzone i przetwarzane w ramach infrastruktury o nazwie National Strategic Hub.

National Strategic Hub jest częścią strategii rządu włoskiego mającej na celu przyspieszenie transformacji cyfrowej i zagwarantowanie krajowego bezpieczeństwa i lepszej kontroli nad zasobami danych. Do realizacji projektu przystąpił duet Fastweb + Aruba, ale też konsorcjum składające się z firm Leonardo, Telecom Italia, włoskiego państwowego banku CDP i firmy softwarowej Sogei. Ostatecznie jednak decydenci w Rzymie zdecydowali się na usługi tworzonego przez dwie firmy technologiczne. Konkurencja ma teraz 15 dni na reakcję.

Huawei podczas finałowej gali konkursu „Huawei Startup Challenge II”, nagrodził najbardziej innowacyjne polskie startupy.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE